Sypianie co najmniej przez siedem godzin na dobę zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i śmierci z ich powodu.
Chcesz schudnąć? Zaserwuj sobie wytężony trening, który nie tylko pozwoli spalić więcej kalorii, ale i sprawi, że nie będziesz mieć ochoty na kaloryczny posiłek.
Zapytane o idealny dzień kobiety odpowiedziały, że najwięcej czasu poświęciłyby na seks, a niewiele krócej chciałyby przebywać z przyjaciółmi oraz oddawać się relaksowi. Na pracę zawodową najchętniej przeznaczyłyby zaledwie 36 minut...
1 lipca obchodzimy Dzień Psa - święto ustanowione w 2007 roku przez redakcję magazynu „Przyjaciel Pies" oraz użytkowników portalu pies.pl
Z badań Komisji Europejskiej wynika, że polscy seniorzy zajmują ostatnie, 27 miejsce wśród krajów Unii pod względem aktywności fizycznej, społecznej i zawodowej. Dlaczego tak się dzieje?
Aktywność fizyczna przydaje korzyści osobom z cukrzycą nawet wtedy, gdy jest jedyną zmianą w stylu życia.
Przekonania ludzi co do przyczyn otyłości mogą wpływać na ich nawyki żywieniowe i wagę.
W krajach Europy średnia długość życia stale wzrasta. W Polsce statystyczny mężczyzna żyje już nieco ponad 72 lata, statystyczna kobieta – prawie 81 lat. W 2050 r. ponad jedna piąta naszego społeczeństwa będzie miała ponad 65 lat. Wydłużają się lata życia, ale czy poprawia się jego jakość?
Eksperci z World Cancer Research Fund oraz American Insitute for Cancer Research wyszczególnili 7 reguł, które o 34 proc. zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci z powodu różnorodnych chorób.
Jeśli masz trudności z zasypianiem i budzisz się wyczerpany każdego ranka, być może winna jest dieta. Określone produkty jedzone wieczorem mogą powodować, że zaśnięcie będzie prawdziwym wyzwaniem.
Nasze ciało - wydaje się świetnie poznane, a jednak ma wiele tajemnic... oto kilka z nich.
Chcesz zwiększyć poziom swojej aktywności fizycznej? Pedometr (krokomierz) jest świetnym motywatorem robienia częstszych „przerw" od pozostawania w pozycji siedzącej.
Naukowcy uważają, że grywanie w piłkę nożną jest skuteczne w leczeniu mężczyzn z cukrzycą typu 2.
Małe zmiany w codziennej aktywności fizycznej oraz sposobie odżywiania mogą pomóc dorosłym w Europie zwalczyć otyłość, twierdzi prof. dr James O. Hill ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu w Kolorado, Denver, USA. Przemawiając na wydarzeniu organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Substancji Słodzących (ISA) zatytułowanym "Małe zmiany, wielka różnica: Innowacyjne podejście do trwałej redukcji nadwagi" podczas Europejskiego Kongresu Poświęconego Otyłości 2013, profesor Hill stwierdził, że obecna tendencja do skupiania się na jednej przyczynie rosnącego poziomu otyłości jest zbytnim uproszczeniem.
Każdemu zdarza się odczuwać znużenie i zniechęcenie. Jeśli takie samopoczucie nie ma u podstaw poważniejszych dolegliwości, a po prostu dokucza od czasu do czasu, istnieją proste sposoby na walkę z nim. Poniżej kolejne wskazówki. Uczeni gwarantują, że podniosą chęć do działania.