Są ludzie, którzy mogą jeść wysokokaloryczne posiłki, popijać je gazowanymi napojami, a następnie zagryźć deserem i nigdy nie przybędzie im żaden nadprogramowy kilogram. Inni skazani są na zmagania z restrykcyjnymi dietami i odmawiają sobie niemal wszystkich żywieniowych przyjemności, aby tylko nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?
Mobilność jest podstawowym wskaźnikiem zdrowego starzenia się.
Wybranie się do sklepu, najlepiej na piechotę. Pomoc w obowiązkach domowych, praca w ogrodzie i sprzątanie podwórka. Oto lista, którą mógłby zawierać podręcznik idealnego męża, lecz w istocie zestaw tych czynności to proste wskazówki do dłuższego cieszenia się dobrą formą. Panowie, którzy przestrzegają takich rekomendacji, mogą liczyć na dłuższe życie.
Nowe badania sugerują, że kobiety z nadwagą, które odpowiednio dużo ćwiczą, mogą mieć niższe ryzyko raka endometrium.
Według naukowców z Uniwersytetu w Utah, dla uniknięcia przyrostu masy ciała, intensywność ćwiczeń liczy się bardziej niż czas ich trwania.
Nie trzeba poświęcać wielu godzin na treningi, by poprawić stan zdrowia, podejmowanie aktywności fizycznej w ciągu zaledwie jednego dnia w tygodniu ma wpływ na wzmocnienie formy całego organizmu u dojrzałych pań.
Joga stała się modna. Nie bez powodu. To coś więcej niż rutynowe zajęcia poprawiające formę - to nowe doświadczenie, inny sposób myślenia, niekonwencjonalny styl życia. I nie trzeba mieć „gumowej elastyczności", by zyskać korzyści z praktykowania jogi. Istnieje wiele różnych jej odmian - od vinyassa po kripalu - i może ją ćwiczyć niemal każdy. Oto 5 powodów, dla których warto podjąć aktywność tego rodzaju.
Tracimy kalorie siedząc przed telewizorem, czytając książkę, a nawet jedząc kanapkę. Energia jest niezbędna do wszelkiego rodzaju działania. Problem polega na tym, że dzięki wysokokalorycznemu jedzeniu i unikaniu aktywności fizycznej, więcej jej sobie przydajemy niż potrzebujemy, stąd rośnie liczba osób otyłych i mających nadwagę. Dowiedz się, ile kalorii tracisz w pracy.
Dla wielu cukrzyca typu 2 jest przyczyną nadwagi bądź otyłości. Tymczasem choroba ta jest powikłaniem, które pojawia się jako konsekwencja nadmiernej masy ciała. Z tego powodu kluczową kwestią w leczeniu cukrzycy typu 2 jest zmiana nawyków żywieniowych. Wokół diety osób chorych na cukrzycę typu 2 narosło wiele mitów. Eksperci z Polskiego Towarzystwa Badań na Otyłością odsłaniają prawdę na temat codziennego jadłospisu osób chorych.
_W chińskim powiecie Chengmai żyje ponad 200 stulatków, wśród nich jest trzech „superstulatków", tj. osób w wieku powyżej 110 lat.
Dziś siłownie oferują nie tylko zestaw sprzętu do ćwiczeń - proponują różnorodne zajęcia grupowe i indywidualne w oparciu o nowe ustalenia w zakresie wpływu określonego rodzaju treningu na sylwetkę i zdrowie. A mimo to, jak informują badacze z University of Bristol, wciąż ćwiczymy za mało.
Chińczycy, którzy ćwiczyli tai chi, byli mniej narażeni na śmierć z jakiegokolwiek powodu w ciągu pięcioletniego okresu, niż mężczyźni, którzy unikali aktywności fizycznej w ogóle.
Określone zmiany w stylu życia mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Oto pięć podstawowych wskazówek.
Usiłujesz schudnąć i Ci się to nie udaje? A może szukasz wymówek, by bez wyrzutów sumienia podjadać między posiłkami? Pretekst, że w lecie czyha na nas zbyt wiele pokus, by przejść na dietę, traci swoją wiarygodność, bo wakacje to właśnie doskonały czas na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Dlaczego?
Osoby powyżej 45 lat, które regularnie ćwiczą więcej niż cztery razy w tygodniu, cechują się niższym ryzykiem udaru mózgu i mini-udaru. Tymczasem ci, którzy unikają aktywności fizycznej w ogóle, odznaczają się o 20 proc. wyższym ryzykiem doświadczenia udaru, ostrzegają uczeni z University of Alabama.