Regularne angażowanie się w treningi w dojrzałym życiu istotnie poprawia proces zdrowego starzenia się, mówią uczeni z University College London.
Dzięki poszerzeniu wiedzy z różnych dziedzin ludzie żyją coraz dłużej. Niektórzy jednak pobijają w tej dziedzinie rekordy - naukowcy zastanawiają się, jak to się dzieje, że określonym jednostkom udaje się osiągać tak imponujący wiek. Okazuje się, że osoby długowieczne mają pewne cechy wspólne.
Regularna aktywność fizyczna zagwarantuje lepszą sylwetkę, silniejsze mięśnie i bardziej sprężyste ciało. To jednak nie wszystko. Dodatkową motywacją do podjęcia treningów powinna być poprawa ogólnego samopoczucia, mniej problemów zdrowotnych i wiele innych „benefitów". Ćwiczenia przydają także ważnych pozafizycznych korzyści.
Regularne ćwiczenia zwiększają jakość życia i zmniejszają koszty opieki zdrowotnej osób z zapaleniem stawów.
67-letnia Susan Sarandon w mijającym roku wystąpiła w kilku filmach. Nagrywa kolejne, których premierę przewidziano już na 2014. Jak to się dzieję, że pomimo „emerytalnego wieku" jest tak aktywna? Mają odpowiadać za to przede wszystkim dieta i regularna aktywność fizyczna.
Nowe badania podkreślają potencjalny wpływ zdrowego stylu życia w leczeniu depresji, osłabianiu skutków starzenia się i wspomaganiu uczenia się.
Nowe badania wykazały, że spożywanie orzechów wiąże się z niższym ryzykiem raka trzustki.
Seks pomaga spalić kalorie. Jest w tym tak skuteczny jak standardowy wysiłek fizyczny o umiarkowanej intensywności.
Jeśli stężenie glukozy jest zbyt duże, osłabieniu ulegają zdolności do zapamiętywania i kurczy się hipokamp.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Problem ten w skali globalnej dotyka przede wszystkim kraje wysoko rozwinięte, co nie oznacza, że nie występuje w uboższych. Statystyki są przerażające - każdego roku na świecie umiera z powodów związanych z otyłością oraz nadwagą ponad 2,5 miliona ludzi.
20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy, który rozpoczyna całoroczną kampanię poświęconą podnoszeniu globalnej świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości.
Otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna - sprzyja nie tylko chorobom serca, ale i rozwojowi raka.
Najbardziej aktywni fizycznie są o 19 proc. mniej narażeni na rozwój raka przełyku niż ci, którzy unikają wysiłku.
Chcesz schudnąć? Ciągle walczysz o to, aby utrzymać formę? Ustalono, jaka aktywność fizyczna jest potrzebna dla zachowania zdrowia i pozbycia się zbędnych kilogramów - na trening trzeba przeznaczyć 30 minut dziennie.
Zażywanie suplementów multiwitaminowych może pomóc starszym kobietom z rakiem piersi, wynika z badań.