Abe Pervin cztery razy w tygodniu trenuje amatorskich zawodników boksu. I nie byłoby w tym zajęciu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoleniowiec dopiero co świętował 95 urodziny. Właśnie trafił do Księgi rekordów Guinnessa.
Uczeni ze Stanford University odkryli związek pomiędzy zaburzeniami snu u ludzi starszych a prawdopodobieństwem prób samobójczych.
Kobiety, które ćwiczą regularnie przez cztery lata po menopauzie, mogą istotnie zmniejszyć u siebie ryzyka raka piersi.
Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Aktywność fizyczna kobiet po menopauzie jest związana ze zmniejszeniem problemów poznawczych.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Osoby, które oglądają telewizję przez ponad trzy godziny dziennie, mogą cechować się dwukrotnie wyższym ryzykiem wcześniejszej śmierci w porównaniu do ludzi, którzy spędzają przed telewizorem mniej czasu.
Zielone przestrzenie poprawiają nastrój do tego stopnia, że są pomocne także u pacjentów z demencją.
Najlepszym medykamentem dla kobiet jest aktywność fizyczna, mówią uczeni z australijskiego Queensland University of Technology. Umiarkowane i intensywne ćwiczenia są niezbędne dla zmniejszenia ryzyka wcześniejszego zgonu u starszych kobiet.
Poświęcenie już jednej godziny tygodniowo na ćwiczenia może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera o prawie połowę, pisze Daily Telegraph.
Nie warto zbyt długo pozostawać w pozycji siedzącej. To równie fatalnie wpływa na stan zdrowia, jak dobrze oddziałują ćwiczenia.
Niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej odpowiadają za „epidemię" otyłości? Uczeni uważają, że przede wszystkim to drugie.
Trudno przecenić korzyści z regularnych spacerów - to jedna z najpowszechniej dostępnych aktywności, której wykonywanie przydaje wielu korzyści prozdrowotnych. Teraz odkryto, że poprawia chód, łagodzi sztywność, polepsza nastrój oraz uwagę i zwiększa ogólną jakość życia osób z chorobą Parkinsona.
Połączenie treningu aerobowego i oporowego może być bardziej skuteczne niż wszelki inny rodzaj ćwiczeń w pomaganiu ludziom z cukrzycą w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi.