Badania wykazują, że wskaźnik depresji wśród osób starszych jest dwa razy wyższy niż u ludzi w jakimkolwiek innym wieku. Ciągle też bagatelizuje się tę chorobę, która jednak silnie oddziałuje na jakość naszego życia. Warto chronić się przed objawami depresji, a w przypadku rozwoju choroby, poszukać profesjonalnej pomocy. Jednym ze sposobów na osłabienie symptomów depresyjnych jest regularna aktywność fizyczna.
Starsze kobiety, które zmagają się z otyłością, mogą uchronić się przed arytmią dzięki regularnym ćwiczeniom.
Abe Pervin cztery razy w tygodniu trenuje amatorskich zawodników boksu. I nie byłoby w tym zajęciu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoleniowiec dopiero co świętował 95 urodziny. Właśnie trafił do Księgi rekordów Guinnessa.
Uczeni ze Stanford University odkryli związek pomiędzy zaburzeniami snu u ludzi starszych a prawdopodobieństwem prób samobójczych.
Kobiety, które ćwiczą regularnie przez cztery lata po menopauzie, mogą istotnie zmniejszyć u siebie ryzyka raka piersi.
Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Aktywność fizyczna kobiet po menopauzie jest związana ze zmniejszeniem problemów poznawczych.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Osoby, które oglądają telewizję przez ponad trzy godziny dziennie, mogą cechować się dwukrotnie wyższym ryzykiem wcześniejszej śmierci w porównaniu do ludzi, którzy spędzają przed telewizorem mniej czasu.
Zielone przestrzenie poprawiają nastrój do tego stopnia, że są pomocne także u pacjentów z demencją.
Najlepszym medykamentem dla kobiet jest aktywność fizyczna, mówią uczeni z australijskiego Queensland University of Technology. Umiarkowane i intensywne ćwiczenia są niezbędne dla zmniejszenia ryzyka wcześniejszego zgonu u starszych kobiet.
Poświęcenie już jednej godziny tygodniowo na ćwiczenia może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera o prawie połowę, pisze Daily Telegraph.
Nie warto zbyt długo pozostawać w pozycji siedzącej. To równie fatalnie wpływa na stan zdrowia, jak dobrze oddziałują ćwiczenia.
Niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej odpowiadają za „epidemię" otyłości? Uczeni uważają, że przede wszystkim to drugie.