Oto znamienny znak czasów: kobietom w większym stopniu szczęście przynosi szczupła sylwetka niż udany związek.
Osoby, u których poziom ciśnienia krwi cechuje się znacznymi skokami, mają o 25 procent wyższe ryzyko niewydolności serca.
Sezon na truskawki ma się ku końcowi, więc nie warto zwlekać i zaopatrzyć się w te słodkie, zdrowe owoce, które jednak są przydatne nie tylko jako pyszny deser czy składnik dżemu - truskawki mają wiele zastosowań.
Piękna pogoda, więcej wolnych chwil oraz ochota do spędzania czasu na zewnątrz to oznaki, że sezon letni ruszył na dobre. Dla wielu osób to również dobry moment, żeby zacząć się więcej ruszać lub zacząć trenować którąś z modnych ostatnio dziedzin sportowych, takich jak bieganie czy cross fit. Jak się do tego zabrać, aby nie zrobić sobie krzywdy i na co zwrócić uwagę, szczególnie jeśli dotychczas nie poświęcaliśmy wiele czasu na zajęcia ruchowe?
Upadki są poważnym problemem osób starszych. Stanowią jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi po 65 roku życia i przyczyniają się do niepełnosprawności. Poza tym ich konsekwencje dużo kosztują służbę zdrowia. Szkockie władze zainaugurowały kampanię, która ma upowszechniać informacje, jak uniknąć upadków.
Panie po menopauzie, które na ćwiczenia poświęcają kilkaset minut tygodniowo, mogą liczyć na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i ograniczenie ryzyka raka piersi. Im więcej się ćwiczy, tym wyższe korzyści można odnieść.
Sezon wakacyjny jest świetnym czasem na aktywny wypoczynek i powinny z niego korzystać również osoby po przebytym zawale serca. Okazuje się, że osoby z chorobami układu krążenia nie muszą rezygnować z aktywności. Jeśli przed zawałem uprawiały sport i chciałyby do niego wrócić, powinny zasięgnąć opinii lekarza. Ten na podstawie wywiadu i badań dodatkowych oceni ryzyko i ustali możliwe formy aktywności.
Dobre odżywianie się, ćwiczenie i utrzymywanie dobrego zdrowia fizycznego pomaga mózgowi w starzeniu się w zdrowiu.
Jeśli chodzi o upływ czasu, to tylko ten metrykalny dotyczy każdego w taki sam sposób. Oznaki starzenia się są bardzo różne - u jednych widoczne w relatywnie młodym wieku, u innych słabe nawet, gdy mają status dziadków i babć. Dotyczy to nie zarówno wyglądu, jak i stanu zdrowia.
Jak wynika z badań, 65-latkowie, którzy prowadzą zdrowy styl życia, znacznie ograniczają u siebie ryzyko niewydolności serca.
Ludzie nieświadomi podwyższonego poziom cukru we krwi raczej nie dokonują zmian w stylu życia, które mogłyby zapobiec rozwojowi cukrzycy.
Po raz kolejny eksperci przekonują, że warto zacząć ćwiczyć bez względu na wiek. Także siedemdziesięciolatkowie doznają korzyści z podjęcia regularnego wysiłku fizycznego.
Szwedzcy naukowcy opracowali test online, który można przewidzieć dalszą długość życia osób w wieku 40 - 70 lat.
Chroniczna bezsenność może prowadzić do zwiększenia ryzyka stanów zapalnych i wcześniejszej śmierci.
Dostępny bez recepty środek może spowolnić proces starzenia się, wskazują japońscy uczeni.