Nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu doświadcza się niepokoju. Jeśli jednak jakaś trudna sytuacja życiowa się przedłuża i jest się narażonym na długotrwały stres, epizody (często bezpośrednio nieuzasadnionego) strachu powtarzają się doprowadzając do problemów z normalnym funkcjonowaniem i osłabiając jakość życia. Zobacz, jak radzić sobie z niepokojem.
Jak wykazały nowe badania, pozytywne myślenie i zwiększenie aktywności fizycznej może pomóc leczyć syndrom przewlekłego zmęczenia (Chronic Fatigue Syndrome, CFS).
20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy. Eksperci podkreślają, że najważniejsza jest profilaktyka - styl życia może istotnie obniżyć ryzyko choroby.
Regularna aktywność fizyczna nie tylko pomaga dbać o kondycję, ale również chroni przed grypą, której sezon właśnie trwa.
Długowieczność zależy przede wszystkim od genów, stylu życia i pewnie... łutu szczęścia. Jest też parę takich czynników, które - ku zaskoczeniu wielu - mogą wpływać na zwiększenie szans na dłuższe życie. Zobacz, o czym mowa.
Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Heidelbergu wykazały, że tzw. euforia biegaczy jest spowodowana wysokim poziomem endokanabinoidów, a nie endorfin, jak się dotychczas uważało.
W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych odchudzanie było łatwiejsze. Powód jest bardzo prosty - znacznie mniej trzeba było zrzucić, bo ludzie mniej ważyli...
Nawet przy najlepszych chęciach trudno jest utrzymać regularność ćwiczeń ze względu na różne codzienne sprawy i najbanalniejsze, ale najbardziej powszechne: „nie chce mi się". Zobacz, co zrobić, by chętniej ternować.
Miliony ludzi na całym świecie wykonują pracę, która wymaga od nich pozostawania w pozycji stojącej przez dość długi czas, więc są narażeni na ryzyko znacznego i długotrwałego zmęczenia mięśni kończyn dolnych.
Zachowaj młodość. Nie wszystkie skutki procesu starzenia się da się wyeliminować, ale można sprawić, że nastąpią później lub będą osłabione. Wymienionych poniżej piętnaście punktów pomoże ci utrzymać młodość ciała i umysłu.
Gdy wzrasta codzienne spożycie owoców i warzyw (które nie są bogate w skrobię), zmniejsza się ryzyko przybierania na wadze.
Stosowanie odpowiedniej diety pomaga zapobiegać niedożywieniu, jak również szeregowi chorób i niezakaźnych dolegliwości. Jednak wzrost produkcji żywności przetworzonej, szybka urbanizacji i zmiany w stylu życia doprowadziły do niekorzystnych zmian wzorców żywieniowych. Ludzie jedzą teraz więcej pokarmów bogatych w tłuszcze, cukry i sól, a wielu nie je wystarczająco dużej ilości owoców, warzyw i błonnika, informuje WHO i radzi, jak leiej się odżywiać.
Nie doczekał sędziwego wieku, ale był już po sześćdziesiątce, gdy napisał „O starości" i doskonale wiedział, co niepokoi tych, którzy zbliżają się do jesieni życia - Cyceron ma do powiedzenia kilka ważnych rzeczy na ten temat.
Wysoka ilość azotanów występujących w soku z buraków skutkuje silnym wzrostem siły mięśni u chorych na serce.
Światowa Organizacja Zdrowia opracowała strategię mającą na celu sprawienie, by Europejczycy byli bardziej aktywni i w ciągu następnej dekady rzucili palenie, podaje agencja AFP.