Wkrótce Nowy Rok i podejmowane często przy tej okazji postanowienia. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące aktywności fizycznej. Trudno się jednak zmobilizować i regularnie ćwiczyć, chociaż powszechnie już wiadomo, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed wieloma chorobami i powstrzymanie procesu starzenia się. Zobacz, co może pomóc dotrzymać danej sobie obietnicy podejmowania treningów.
Amerykańskie Towarzystwo Chorób Serca (American Heart Association) opracowało „Life's Simple 7" - listę siedmiu rzeczy, jakie warto kontrolować, by móc liczyć na zdrowe serce.
Kobiety chorujące na cukrzycę typu 2 mogą być narażone na ryzyko rozwoju otępienia wynikającego z uszkodzonych lub zablokowanych naczyń krwionośnych w mózgu.
Menopauza kojarzy się raczej z nieprzyjemnymi doświadczeniami w postaci m. in.: uderzeń gorąca, nagłych potów, szybszego przybierania na wadze, zaburzeń gospodarki hormonalnej, problemów ze snem i in. A jednak, wobec wielu innych problemów doświadczanych przez kobiety przed menopauzą, klimakterium i późniejsze lata mogą być wręcz oczekiwanym czasem. Zobacz, dlaczego ten etap życia jest godny oczekiwania.
Statystycznie kobiety żyją dłużej. Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, uczeni odpowiadają teraz, że to z powodu mniejszego obciążenia chorobami układu krążenia.
Jeśli chcesz uzyskać jak największe korzysci z wysiłku fizycznego, zmieniaj jego tempo.
Jeśli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawów, możesz poprawić jakość swojego życia dzięki określonym zmianom w stylu życia. Dobra dieta, zmniejszenie wagi i regularna aktywność fizyczna sprawi, że zwiększysz swoją mobilność oraz poprawisz zdrowie.
Jeśli przesiadujesz przed telewizorem i jesteś nieaktywny/a, robisz krzywdę swojemu umysłowi. Takie zachowanie przekłada się na spowolnienie aktywności mózgu.
Nie warto zwlekać z aktywnością fizyczną, może pomóc nie tylko w osiągnięciu lepszego zdrowia fizycznego, ale i umysłowego - dzięki regularnym ćwiczeniom można odwrócić proces kurczenia się mózgu.
Dokładniej ujmując problem zawarty w tytule - trzeba odchudzić trzustkę, by móc liczyć na odwrócenie efektów cukrzycy typu 2.
Nie musisz wylewać siódmych potów, by być w dobrej formie i zapewnić sobie zdrowe serce. Umiarkowane ćwiczenia, takie jak spacery, moga być nawet skuteczniejze od intensywnych treningów w ochronie zdrowia serca.
Większa aktywność fizyczna daje lepszą ochronę przed śmiercią z powodu różnych form nowotworu, np. raka sutka, okrężnicy i prostaty.
Odkryto, że jesienno-zimowa pora roku, przede wszystkim ze względu na ilość światła słonecznego i niesprzyjającą pogodę, może skutkować depresyjnymi objawami. Taka sezonowa depresja (seasonal affective disorder, SAD) dotyczy nawet jednej na kilkanaście osób. Na szczęście w znacznej mierze można z nią skutecznie walczyć także na własną rękę.
Nie, to nie żart. Brytyjscy uczeni odkryli związek między siłą nóg i zdolnościami mózgu do powstrzymywania efektów starzenia się.
Diagnoza cukrzycy to nie wyrok. Choroba nie musi obniżyć jakości życia, jeśli dobrze się nią zarządza. Poniżej kilka często zadawanych pytań dotyczących cukrzycy.