Jeśli czytałeś/aś cokolwiek na temat zdrowia, doskonale wiesz, że aktywność fizyczna to niezbywalny czynnik obniżający ryzyko wystąpienia wielu chorób. Ćwiczenia mają również wpływ zdrowie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie - na lepszy stan zdrowia.
Gdy minie już oszołomienie spowodowane zabawą sylwestrową, nadchodzi czas na snucie planów na kolejny rok. Jak co roku obiecujemy sobie rzucenie palenia, więcej ruchu i stratę kilku kilogramów. Co zrobić, aby na obietnicach się nie skończyło?
Jeśli masz nadwagę, a uda ci się zrzucić kilka zbędnych kilogramów, obniżysz ryzyko cukrzycy typu 2, nadciśnienia, chorób serca, choroby zwyrodnieniowej stawów i niektórych rodzajów nowotworów.
Koniec roku to czas podsumowań, wspomnień i listy postanowień na kolejne dwanaście miesięcy. Nawet jeśli poprzedni wykaz dawno poszedł w zapomnienie, lubimy przygotowywać nowy katalog noworocznych zobowiązań - to nowe cele, nowe nadzieje, nowe wyzwania. I co z tego, że nie wszystko udało się zrealizować? Tym razem na pewno się uda...
W porze zimowej szczególnie ważne jest, aby cieszyć się spokojem i umieć zredukować rosnący poziom stresu. Jane Garton z sagazone oferuje kilka rad.
Wraz z jesienią i ostatnimi promieniami słońca opuszcza nas optymizm i pozytywna energia. Z niepokojem myślimy o nadchodzącej zimie, spadku odporności i infekcjach. Antidotum na nasze obawy może być profilaktyczne wzmacnianie organizmu.
Kiedy świąteczny nastrój zaczyna słabnąć, wykorzystaj poniższe wskazówki, by zmniejszyć ogarniające cię napięcie. Jeśli rozważasz coroczne spotkanie rodzinne jako miks przyjemności i paniki, nie jesteś sam/a. Możesz jednak zminimalizować ilość nieprzyjemnych i stresujących sytuacji jeśli przygotujesz się na to, co może pójść nie tak i będziesz w posiadaniu taktyki, która pomoże stłamsić narastające konflikty w zarodku.
Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. W Polsce stanowi trzecią pod względem częstości przyczynę zgonów na choroby nowotworowe wśród panów.
Dzisiejsze kobiety marzą o smukłej sylwetce, jędrnym ciele oraz napiętej, gładkiej skórze. Atrakcyjny wizerunek poprawia poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie. Młodzieńczy wygląd stał się również atutem w życiu zawodowym. Czy w osiągnięciu wymarzonego wyglądu może pomóc... mleko?
Cukrzyca to choroba, która jest obecnie globalnym zabójcą, niemniej groźnym niż HIV/AIDS. Mimo niebezpieczeństwa, jakie stwarza, ciągle nieliczni mają na jej temat dostateczną wiedzę, wielu zaś choruje nawet o tym nie wiedząc. Poniżej przedstawiamy sześć powszechnie funkcjonujących mitów na temat cukrzycy.
Kim jest współczesny, dojrzały polski mężczyzna? Jakim nowym wyzwaniom musi sprostać? Jakie są sposoby na to, by jak najdłużej zachował dobrą formę?
U osób chorych na schizofrenię szereg czynników może prowadzić do otyłości. Konsekwencją dodatkowych kilogramów jest złe samopoczucie. Przedstawiamy kilka rad, jak zachować szczupłą sylwetkę.
Hiszpańscy naukowcy dowiedli, że aktywność fizyczna może poprawić stan zdrowia pacjentów cierpiących na POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, COPD - Chronic Obstructive Pulmonary Disease).
Osoby starsze, które przemieszczają się wolno, są trzykrotnie bardziej narażone na śmierć w wyniku problemów z sercem niż ci, którzy chodzą szybciej, informuje www.telegraph.co.uk
Według statystyki na całym świecie na demencję cierpi 24 miliony ludzi. Szacuje się jednak, że w związku ze starzeniem się wielu społeczeństw, liczba ta wzrośnie do 84 milionów do 2040 roku. Eksperci w krajach rozwiniętych i rozwijających się przestrzegają przed prawdziwą „epidemią" różnych form otępienia i wynikających z niej problemów - psychologicznych, społecznych, ekonomicznych. Nie ma co jednak czekać na szeroko zakrojoną profilaktykę promowaną przez władze. Od nas samych wiele zależy. Poniżej przedstawiamy rady ekspertów AARP (American Association of Retired Persons, Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów).