Robimy wszystko, co możemy, żeby trzymać się z dala od ekranu telewizora, ale to niestety nie działa. Amerykańscy baby boomers spędzają wiele czasu oglądając TV.
Zawody sportowe, konferencja naukowa, koncerty, warsztaty edukacyjne czy pokaz mody - takie atrakcje czekają na seniorów we wrześniu wrześniu w Poznaniu. Odbęda się tam pierwsze w Polsce targi przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Towarzyszyć im będzie cykl imprez pod nazwą Strefa 50+.
U osób cierpiących na nadciśnienie działanie czekolady okazuje się tak znaczące, że może zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu o 20 procent w ciągu pięciu lat, informuje telegraph.co.uk.
Przyzwyczailiśmy się do życia w biegu. Biegamy do szkoły, potem na wykłady, a gdy myślimy, że duże tempo już za nami - idziemy do pracy. Tam wbieganie i wybieganie opanowujemy do perfekcji. Co gorsza bycie w permanentnym pośpiechu staje się nieodłączną cechą człowieka XXI w. Co na to nasz organizm?
Jeśli potrzebujesz trochę inspiracji, aby przejść się na siłownię lub zajęcia z aerobiku, co powiesz na to - 83-letnia Nora Makhubela z RPA twierdzi, że mogłaby cię pokonać w każdym wyścigu. Mistrzostwa świata w piłce nożnej aktywizują nie tylko piłkarzy i kibiców - powstała drużyna: Vakhegula Vakhegula squad RPA, tj. drużyna babć, które widzą w piłce doskonały sposób na aktywna rozrywkę.
Zapytaj kogokolwiek o strach przed tym, jak zmieni się na starość. Niezwykle rzadko można usłyszeć, że lękiem napawają siwe włosy lub zmarszczki, najczęściej osoby pytane wskazują tragiczne w skutkach pogorszenie zdolności mentalnych. 60 do 80% przypadków demencji stanowi choroba Alzheimera. Choć nie jest do końca jasne, jakie są przyczyny choroby, wiadomo, że pewną rolę odgrywają tu czynniki genetyczne, ale i te związane ze stylem życia. Od nas samych więc także zależy ryzyko pojawienia się choroby.
Starsze kobiety, które kilka razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach fitness, mogą przydać sobie korzyści zdrowotnych i poprawić jakość życia, informują badacze współpracujący z organizacją Age UK.
Chcesz się czuć bardziej spokojny i szczęśliwy? Żeby to osiągnąć, wystarczy... wybrać się na spacer po parku. Według najnowszych analiz przeprowadzonych przez naukowców z University of Essex, nie trzeba spędzać dużo czasu na wsi, aby odnosić korzyści z przebywania na łonie natury. Już pięć minut w zielonym terenie dostarcza organizmowi bodźców niezbędnych do lepszego samopoczucia.
Chociaż dla znacznej części populacji problemem jest przejadanie się, są ludzie, którzy doświadczają takiego spadku apetytu, że zagraża to ich zdrowiu.
Stereotypy są groźne. Prowadzą do niesprawiedliwego traktowania, stronniczych ocen, uprzedzeń. Są niebezpieczne, bo obniżają jakość życia. Seniorzy szczególnie powinni się przed nimi bronić, piszą redaktorzy kanadyjskiego telegraphjournal.com .
Jak uważa Jasper Smits z Anxiety Research and Treatment Program na Southern Methodist University, gimnastyka jest efektywnym "lekiem" na depresję i zaburzenia lękowe.
Władze Londynu odpowiedziały na zapotrzebowanie swoich mieszkańców. W mieście powstanie pierwszy plac do ćwiczeń przeznaczony dla przedstawicieli tzw. pokolenia baby-boomers. Zostaną tam umieszczone przyrządy zaprojektowane do wykonywania umiarkowanych ćwiczeń.
Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.
Doktor Nita Forouhi, badaczka, która prowadziła długoterminowe badanie w Addenbrookes Hospital w Cambridge, radzi: - Kluczem do sukcesu jest kontrola kalorii do samego rana. Trzymaj się starego przysłowia: „śniadanie zjedz królewskie, obiad książęcy, a kolację żebraczą".
Czy przyrost wagi spowodowany jest powolnym tempem przemiany materii? Czy twój metabolizm jest szybki, czy też wolny? Czy można to zmienić? A przede wszystkim, czy w ogóle należy?