W grupie mężczyzn z rakiem prostaty aktywni fizycznie, mają większe szanse na przeżycie niż ci, którzy unikają wysiłku.
Zwiększenie aktywności fizycznej i społecznej wśród osób po 60. roku życia – to cele Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów „Bądź w Olimpijskiej Formie” pod patronatem Władysława Kozakiewicza. W ramach przedsięwzięcia realizowanego przez Fundację Zatrzymać Czas w całej Polsce seniorzy będą mogli spotkać się i poćwiczyć z legendarnym lekkoatletą.
Tegoroczne Dni Seniora – Wrocław 2014, które odbywały się od 19 do 30 września były wyjątkowe pod wieloma względami. Seniorzy w ciągu kilkunastu dni wzięli udział w ponad 150 różnorodnych wydarzeniach. Stolica Dolnego Śląska stała się prawdziwym Miastem Seniorów. Było rekordowo, kolorowo i słonecznie.
Wystarczy wybrać się do najbliższego parku, aby zobaczyć jak zmienia się polskie społeczeństwo, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Parki pełne rowerzystów, biegaczy i oblegane kluby fitness. Okazuje się, że 2/3 Polaków przyznaje, że uprawiało sport lub ćwiczyło w ciągu ostatniego roku. A w jaki sposób spędzamy czas na urlopie?
Już za kilka dni stolica Dolnego Śląska stanie się Miastem Seniorów. A wszystko za sprawą Dni Seniora – Wrocław 2014, które odbędą się od 19 do 30 września we Wrocławiu. Organizatorzy przewidzieli sporo różnorodnych atrakcji, m.in. na bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa.
Polscy seniorzy są mniej aktywni niż ich rówieśnicy w innych krajach. Źle oceniają swój stan zdrowia i sytuację finansową – Instytut Badań Edukacyjnych opublikował wyniki badania zdrowia, starzenia się i przechodzenia na emeryturę w Europie. Wzięło w nim udział ponad 86 tys. osób po 50. roku życia z 19 krajów.
Przemarsz ulicami Warszawy i atrakcje w CSW Zamek Ujazdowski, m.in. koncert Ireny Santor oraz Jerzego Połomskiego, bezpłatne badania, poczęstunek oraz wykłady i warsztaty - to tylko niektóre z atrakcji czekających na Seniorów w najbliższą sobotę w Warszawie.
Ci, którzy stawiają sobie jakieś cele, skuteczniej walczą z przeciwnościami i mają większą wolę sprostania przeciwnościom. Okazuje się, że takie osoby żyją dłużej.
W pierwszy weekend kwietnia rusza w Poznaniu kolejna edycja targów Aktywni 50+. Impreza pozwala na prezentację ofert firm, dla których istotny jest dojrzały odbiorca – doświadczony i świadomy zmieniającego się rynku konsument. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 130 wystawców i blisko 4000 zwiedzających.
W jesieni życia nie powinno zapominać się o możliwościach rozwoju i dokształcania się. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać swój czas wolny.
Jak zachować witalność osób starszych? To ważny problem, biorąc pod uwagę fakt, że sprawność ruchowa człowieka z wiekiem maleje. Dlatego o kondycję fizyczną powinien dbać każdy senior – to pomoże mu wpływać na samopoczucie i zdrowie – przekonują eksperci i organizatorzy kampanii społecznej „Zdrowi Wiekowi”.
Badania przeprowadzone w Szwecji wskazują, że aktywne życie, nawet bez regularnego treningu, jest związane z lepszym zdrowiem serca.
Dziś w Krakowie oficjalnie rozpoczyna swoją działalność Instytut Jakości Życia Seniorów. Powołanie do życia Instytutu przypada na Ogólnopolski Dzień Seniora – celem jest bowiem zwrócenie uwagi na kwestie związane z osobami starszymi, a przede wszystkim na dobre praktyki, które mają wpływ na podwyższenie standardu życia seniorów w Polsce.
Wsparcie pacjentów cierpiących na autoimmunologiczne choroby zapalne w zwiększaniu szans na utrzymanie aktywności zawodowej, co prowadzi do poprawy jakości ich życia – to główny cel projektu „Zwyczajnie Aktywni”. Do chorych walczących ze wspomnianymi chorobami należą zmagający się z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit (NZJ).
Jesienna aura nie napawa nas optymizmem. Deszcz, wiatr i chłód sprawiają, że chętniej zasiadamy przed telewizorem czy komputerem, zamiast korzystać ze spacerów. Nasz zapał do podejmowania aktywności fizycznej znacznie spada. Zamiast narażać się na spadek kondycji i gorsze samopoczucie, warto zadbać o siebie i utrzymać organizm w dobrej formie, pomimo niesprzyjającej pogody.