Starania, by być aktywnym fizycznie, mogą mieć duże znaczenie dla osób leczonych z powodu nowotworów. Być może aktywność fizyczna to ostatnia rzecz, o jakiej się myśli podczas powodującego wyczerpanie leczeniu raka, ale według badań uczonych z Uniwersytetu w Hongkongu, ćwiczenia stanowią klucz do odzyskania sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia psychicznego.
Z niedawnych badań z udziałem 43 osób wynika, że starsze kobiety i mężczyźni , którzy kilka razy w tygodniu chodzili na basen, zdołali obniżyć skurczowe ciśnienie krwi.
Jeśli jednym z noworocznych postanowień jest regularnie podejmowana aktywność fizyczna, nie można było wybrać lepiej, zapewniają eksperci ds. zdrowia. Problem polega „tylko" na wdrożeniu pomysłu w życie, które - jak wielu narzeka - zbyt szybko się toczy. Oto kilka pomysłów.
Dotychczas zidentyfikowano już wiele czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego, a co najmniej cztery z nich są bezpośrednio związane z nawykami żywieniowymi. Warto podjąć kroki z zakresu profilaktyki, ponieważ dolegliwość zwiększa ryzyko udaru mózgu, zawału serca, niewydolności serca oraz nerek.
Wirtualna rzeczywistość związana z wysiłkiem fizycznym, czyli tzw. "exergames", może przynieść większe korzyści jeśli chodzi o wzmocnienie funkcji poznawczych u osób starszych niż tradycyjne ćwiczenia fizyczne, wynika z nowego badania opublikowanego w lutowym numerze American Journal of Preventive Medicine.
"Nie mam czasu" to jedna z najczęściej powtarzanych współcześnie fraz. Jak nie dać się spadkowi mentalnej formy, jeśli brak czasu na masaż, relaks w saunie czy trening na siłowni? Wystarczy kilkadziesiąt sekund, by odnaleźć pozytywne nastawienie.
Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę naukowców wykazały, że zażywanie ruchu zarówno w dni robocze, jak i w czasie wolnym od pracy może przyczyniać się do obniżenia ryzyka zawałów serca. Odkrycia różnią się od ustaleń poczynionych w ramach wcześniejszych badań i wskazują, że sprawdza się to tak w przypadku osób żyjących w krajach rozwiniętych, jak i tych rozwijających się.
Regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie może zmniejszyć ryzyko utraty pamięci wywoływanej przez ciche udary.
Średnia długość życia wzrasta i oznacza to rozpowszechnienie problemów zdrowotnych związanych z wiekiem. Jednocześnie jednak możemy obserwować sędziwych, ale będących w świetnej formie ludzi, dla których wiek to tylko liczba.
Nowy rok to nowy początek, więc to, czego dotychczas nie udało się dokonać, można nowo umieścić w grafiku. Może tym razem się powiedzie. Metoda regularnych, choć drobnych zmian jest obiecująca. Eksperci podpowiadają, jak cieszyć się dobrym zdrowiem i zgrabną sylwetką w 2012 i kolejnych latach.
Statystyki są bardzo niepokojące. Aż połowa Polaków nigdy nie bierze udziału w żadnych zorganizowanych zajęciach sportowych, a tylko co siódmy badany regularnie, co najmniej raz w tygodniu uprawia sport - wynika z badania przeprowadzonego przez IIBR/Gemius na zlecenie serwisu zakupów grupowych MyDeal.pl.
Sylwester kojarzy się z huczną zabawą, beztroską i wesołością. Jednakże początek roku może jawić się już zupełnie inaczej. Okazuje się, że ten okres nierzadko wiąże się z pogorszeniem samopoczucia. Na szczęście kilka prostych kroków pomoże odzyskać dobry humor.
90-letni Arthur Gilbert woli spędzać czas na basenie zamiast gry w bingo. Jest prawdopodobnie najstarszym triathlonistą na świecie i pewnie jednym z najbardziej wysportowanych staruszków.
Stosowanie odpowiedniej diety i regularne ćwiczenia mogą pomóc tym, którzy doświadczają zaburzeń snu w wyniku problemów z oddychaniem.
Ludzie, którzy starają się zachować zdrowe serce, mają większe szanse powstrzymać także rozwój nowotworów.