Manohar Aich, kulturysta i Mr Universe z 1952 roku, skończył 100 lat. Mimo sędziwego wieku, wciąż prowadzi aktywny tryb życia. Nazywany „kieszonkowy Herkulesem" Aich mierzy zaledwie 150 cm wzrostu, ale w najintensywniejszym okresie ćwiczeń obwód jego klatki piersiowej wynosił 140 cm. 17 marca skończył 100 lat i ciągle trenuje.
Podobnie jak garderoba, przyjęty standard treningu może wymagać „odświeżenia". Jeśli wciąż wykonuje się ćwiczenia cardio - te same w tym samym czasie, a jednocześnie unika się treningu siłowego. Może to wpłynąć na osłabienie wyników , mówią trenerzy. Warto urozmaicić aktywność fizyczną, by mieć pewność, że efekty szybciej dadzą się dostrzec.
101-letni Fauja Singh jest najstarszym biegaczem na świecie. Stanowi przykład, że nigdy nie jest za późno na znalezienie pasji - po raz pierwszy wystąpił w maratonie w wieku 89 lat. Teraz jednak ma dość - postanowił odłożyć sportowe buty do szafy.
Nowe badania sugerują, że najbardziej aktywni starsi ludzie, bez względu na to czy pracują w ogrodzie, czy krzątają się w domu, są znacznie mniej narażeni na rozwój choroby Alzheimera, niż seniorzy preferujący siedzący styl życia.
Niemiecka kajakarka Birgit Fischer oraz francuska kolarka Jeannie Longo, ponadpięćdziesięcioletnie sportsmenki, chcą startować w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Nowotwór to choroba całych rodzin, nie tylko w odniesieniu do tego, że genetyczne uwarunkowania mają wpływ na ryzyko rozwoju raka, ale w tym sensie, że oddziałuje na zdrowie członków rodziny pacjenta.
Szczególnie polecane seniorom Tai Chi, jeśli jest wykonywane regularnie, poprawia zarówno czynności układu krążenia, jak i siłę mięśni, mówią badacze.
Johanna Quaas ma 86 lat i na zawodach gimnastycznych wykonała imponujący układ ustanawiając zdaniem World Records Academynowy nowy rekord. Ogłoszoną ją najstarszą gimnastyczką na świecie.
Przyszła wiosna a wraz z nią cieplejsza aura. Jedną z oznak nowej pory roku jest zwiększenie liczby ludzi poruszających się na rowerach i ćwiczących w parkach. Trening na świeżym powietrzu ma wiele zalet i nic nie kosztuje - np. bieganie: jako ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję i wysmuklające sylwetkę jest szeroko rekomendowane. Warto tylko wiedzieć, jak bezpiecznie przemierzać parkowe alejki czy przedmieścia.
99-letnia mieszkanka Londynu będzie najstarszą spośród ośmiu tysięcy osób, które pobiegną przez Wyspy Brytyjskie z olimpijską pochodnią.
101-letnia mieszkanka stanu Utah została oficjalnie uznana za najstarszą kobietę, która w tandemie skoczyła na paralotni. Staruszkę wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa.
Osoby chore na cukrzycę mogą poprawić kontrolę poziomu glukozy we krwi wykonując trening siłowy przed ćwiczeniami aerobowymi.
Naukowcy z Danii, Irlandii i Szwecji odkryli, że gimnastyka może zmienić kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) w zaledwie kilka minut. Podczas gdy podstawowy kod genetyczny pozostaje niezmieniony, molekuły DNA w komórkach mięśni podlegają zmianom chemicznym i strukturalnym w bardzo szczególny sposób. Zyskują lub tracą znaczniki grup metylowych w konkretnych i znanych już sekwencjach DNA.
Niemal każdy sport ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Pływanie jest jednak wyjatkową formą aktywności fizycznej, która może być uprawiana przez całe życie, zaczynając niemal od wieku niemowlęcego, aż do późnej starości.
Picie słodzonych cukrem napojów zwiększa ryzyko chorób serca u mężczyzn. Naukowcy przeanalizowali dane prawie 43.000 mężczyzn zgromadzone w Health Professionals Follow-Up Study i stwierdzili, że panowie, którzy pili 12-uncjowy (ok. 340 ml) słodzony cukrem napój dziennie, mieli 20% wyższe ryzyko choroby serca niż ci, którzy unikali napojów tego rodzaju.