Tai-chi, sztuka kompleksowo łącząca energię ciała i ducha, jest korzystna dla zdrowia serca i tętnic u osób starszych, jeśli regularnie wykonują te ćwiczenia.
Korzystanie z pedometru (krokomierza) może motywować osoby starsze prowadzące siedzący styl życia do dodania dłuższych spacerów do codziennej rutyny.
Kobiety po siedemdziesiątce mogą przedłużyć swoje życie dzięki spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców, a także regularnym ćwiczeniom. Takie wnioski płyną z badań opublikowanych w Journal of the American Geriatrics Society, które zostały przeprowadzone przez uczonych z John Hopkins University i University of Michigan.
Edith Wilma Connor ma 77 lat i chętnie uczestniczy w zajęciach aerobiku wraz z ze swoją prawnuczką, ale jej ulubionym zajęciem są ćwiczenia na siłowni. Kobieta jest najstarszą kulturystką na świcie.
Amerykańscy badacze odkryli, że kobiety, które regularnie ćwiczą, mogą być mniej narażone na rozwój łuszczycy.
Regularne bieganie może przedłużyć życie o około sześć dodatkowych lat - wynika z nowych duńskich badań. Autorzy badań ze Szpitala Uniwersyteckiego Bispebjerg w Kopenhadze obliczyli, że regularnie biegający mężczyźni mogli wydłużyć swoje życie o 6,2 lat, a kobiety o 5,6 lat.
Utrata wagi może mieć ogromny wpływ na znaczące osłabienie objawów cukrzycy - i nie ma znaczenia, w jaki sposób straci się nadmiar kilogramów.
Odchudzanie pozostaje najpopularniejszym i najbardziej kontrowersyjnym wiosennym tematem internetowych poszukiwań. Majowe słońce zachęca do zmiany garderoby i odsłonięcia większej części ciała, wiosną więc intensywniej zabieramy się za pracę nad sylwetką. Oto zatem kilka wskazówek skutecznego odchudzania.
Wspaniale jest przemierzać przestworza, a jeszcze lepiej jest pobić rekord w tej dziedzinie pomyślała pewna 104-latka i postanowiła odbyć lot na paralotni stając się najstarszą osobą, która podjęła się tego wyczynu.
Większość ludzi przez całe życie ustala sobie rożne cele i stara się do nich dążyć. Co się jednak dzieje, gdy niezależne od nas sytuacje sprawiają, że cele te stają się nieosiągalne? Czasem warto „sobie odpuścić" i dostosować aspiracje do zmieniających się warunków życiowych.
Manohar Aich, kulturysta i Mr Universe z 1952 roku, skończył 100 lat. Mimo sędziwego wieku, wciąż prowadzi aktywny tryb życia. Nazywany „kieszonkowy Herkulesem" Aich mierzy zaledwie 150 cm wzrostu, ale w najintensywniejszym okresie ćwiczeń obwód jego klatki piersiowej wynosił 140 cm. 17 marca skończył 100 lat i ciągle trenuje.
Podobnie jak garderoba, przyjęty standard treningu może wymagać „odświeżenia". Jeśli wciąż wykonuje się ćwiczenia cardio - te same w tym samym czasie, a jednocześnie unika się treningu siłowego. Może to wpłynąć na osłabienie wyników , mówią trenerzy. Warto urozmaicić aktywność fizyczną, by mieć pewność, że efekty szybciej dadzą się dostrzec.
101-letni Fauja Singh jest najstarszym biegaczem na świecie. Stanowi przykład, że nigdy nie jest za późno na znalezienie pasji - po raz pierwszy wystąpił w maratonie w wieku 89 lat. Teraz jednak ma dość - postanowił odłożyć sportowe buty do szafy.
Nowe badania sugerują, że najbardziej aktywni starsi ludzie, bez względu na to czy pracują w ogrodzie, czy krzątają się w domu, są znacznie mniej narażeni na rozwój choroby Alzheimera, niż seniorzy preferujący siedzący styl życia.
Niemiecka kajakarka Birgit Fischer oraz francuska kolarka Jeannie Longo, ponadpięćdziesięcioletnie sportsmenki, chcą startować w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.