Lekarze niczym mantrę powtarzają, co trzeba robić, by o siebie zadbać i chyba każdy już wie, że rady te dotyczą głównie sposobu odżywiania się i aktywności fizycznej. Jednakże warto pamiętać także o tym, iż niemniej istotne i równie dobrze naukowo uzasadnione są rzeczy, zachowania, zjawiska, których zwykle nie kojarzy się z profilaktyką prozdrowotną.
Osoby po pięćdziesiątce częściej mają problemy ze snem, ale lepiej sobie z nimi radzą niż osoby młodsze.
Dwaj ponad dziewięćdziesięcioletni mężczyźni udowodnili, że sprawność fizyczna nie musi być domeną młodych - wzięli udział w Europejskich Mistrzostwach Lekkoatletycznych Weteranów.
104-letni Brytyjczyk jest najprawdopodobniej najstarszym ogrodnikiem na świecie.
Już trzydzieści minut ćwiczeń dziennie pięć razy w tygodniu może poprawić nastrój, jakość snu, możliwości umysłu, zdolność koncentracji, wreszcie - poczucie szczęścia. Tymczasem na całym świecie zarówno starsi, jak i młodsi, stają się coraz mniej aktywni...
Kobiety, które nie skończyły jeszcze pięćdziesięciu lat, mają na co czekać. Tak, to nie pomyłka - według badań panie w takim wieku mają największe szanse na poczucie szczęścia.
94-letni Paul Lurie jest najstarszym na świecie człowiekiem, który pływa metodą TI (total immersion, tj. całkowite zanurzenie).
Doświadczanie stresujących wydarzeń zwiększa poziom stanów zapalnych, a umiejętność radzenia sobie ze stresem i uspokajania się wpływa prozdrowotnie na organizm.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, kobiety po pięćdziesiątce odczuwają wysokie pożądanie seksualne. Jak wynika z brytyjskiego badania przeprowadzonego dla czasopisma Telegraph, seniorki są pomysłowe, odważne i wyzwolone.
Jeśli chodzi o dietę, osoby chore na cukrzycę powinny przestrzegać pewnych podstawowych zasad.
Naukowcy z agencji NASA opracowali bardzo skuteczny - jak twierdzą - krem przeciwzmarszczkowy, który zawiera pył diamentowy. Niestety kosmetyk kosztuje setki funtów.
Ze względu na miejsce powstawania zespołu stopy cukrzycowej (ZSC) możemy się obawiać, że nawet mała aktywność fizyczna jest szkodliwa. Zastanawiamy się nad tym, czy przejście z jednego pokoju do drugiego nie spowoduje przeciążenia i uszkodzenia stóp, nie mówiąc już nawet o dłuższym spacerze. A jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście trzeba całkowicie zrezygnować z ruchu?
100-letni Tommy Thompson jest najprawdopodobniej najstarszym golfistą na świecie. Zapalony sportowiec grywa trzy razy w tygodniu.
Ludzie, którzy każdego dnia spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, zwiększają u siebie ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych, takich jak rak, cukrzyca i choroby serca.
Ćwiczenia, szczególnie gdy wykonywane są o określonych porach dnia, ograniczają apetyt. Jak wynika z badań opublikowanych w „Medicine and Science in Sports and Exercise", mózg inaczej reaguje na jedzenie, jeśli rankiem wykona się trening.