20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy, który rozpoczyna całoroczną kampanię poświęconą podnoszeniu globalnej świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości.
Otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna - sprzyja nie tylko chorobom serca, ale i rozwojowi raka.
Najbardziej aktywni fizycznie są o 19 proc. mniej narażeni na rozwój raka przełyku niż ci, którzy unikają wysiłku.
Chcesz schudnąć? Ciągle walczysz o to, aby utrzymać formę? Ustalono, jaka aktywność fizyczna jest potrzebna dla zachowania zdrowia i pozbycia się zbędnych kilogramów - na trening trzeba przeznaczyć 30 minut dziennie.
Zażywanie suplementów multiwitaminowych może pomóc starszym kobietom z rakiem piersi, wynika z badań.
Nie zwlekaj, sprawdź, czy w twojej okolicy jest basen i zapisz się natychmiast. Oto dlaczego.
Sprawniejszy proces metabolizowania posiłków to szybsze i bardziej efektywne spalanie kalorii. Jakkolwiek podstawą metabolizmu jest wyposażenie genetyczne, mamy do dyspozycji szeroką gamę działań, które wspomogą nasze wewnętrzne „instrumentarium".
Kobiety, które nie wykonywały żadnych innych ćwiczeń poza regularnymi spacerami, były znacznie mniej narażone na rozwój raka piersi w ciągu następnych piętnastu lat.
Podejmowanie aktywności fizycznej, która jest postrzegana jako rozrywka, stanowi skuteczniejszy sposób osiągnięcia treningowego celu niż wykonywanie ćwiczeń uważanych za nudne i trudne. Co więcej, skutki naszych wysiłków różnią się w zależności od tego, czy ćwiczymy w pracy czy w czasie wolnym.
Aktywność fizyczna jest szeroko rekomendowana, bo jej skuteczność w dbaniu o zdrowie została dobrze zbadana i dokumentowana. W walce z niektórymi powszechnymi chorobami trening okazuje się być nawet tak skuteczny, jak leki.
Ograniczenie ilości spożywanego jedzenia i regularne ćwiczenia mogą mieć znaczenie, gdy cierpi się z powodu bólu i ograniczenia ruchu w wyniku choroby zwyrodnieniowej stawów w kolanach.
W każdym wieku nasz organizm ma nieco odmienne wymagania. Z biegiem czasu tempo naszego metabolizmu maleje, przy jednoczesnym zmniejszaniu wydolności. Często zapominamy, że powinniśmy dostosować się do zmian zachodzących w naszych organizmach. Aktywność fizyczna jest jednym z elementów, które pozwalają nam zachować młodość i dobrze się czuć. Aby było to możliwe, trzeba dostosować wysiłek fizyczny do wieku i możliwości.
Są ludzie, którzy mogą jeść wysokokaloryczne posiłki, popijać je gazowanymi napojami, a następnie zagryźć deserem i nigdy nie przybędzie im żaden nadprogramowy kilogram. Inni skazani są na zmagania z restrykcyjnymi dietami i odmawiają sobie niemal wszystkich żywieniowych przyjemności, aby tylko nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?
Mobilność jest podstawowym wskaźnikiem zdrowego starzenia się.
Wybranie się do sklepu, najlepiej na piechotę. Pomoc w obowiązkach domowych, praca w ogrodzie i sprzątanie podwórka. Oto lista, którą mógłby zawierać podręcznik idealnego męża, lecz w istocie zestaw tych czynności to proste wskazówki do dłuższego cieszenia się dobrą formą. Panowie, którzy przestrzegają takich rekomendacji, mogą liczyć na dłuższe życie.