Za oknem jeszcze pada deszcz, a czasem nawet śnieg, ale mimo niesprzyjającej aury i tak warto (dobrze opatulonym) udać się na spacer. Wymierne korzyści z przechadzki powinny cię do niej dostatecznie zachęcić.
Medytowanie pomaga zachować funkcje mózgu.
Jest tak fundamentalne dla działania całego organizmu, że doczekało się nie tylko niezliczonych medycznych opisów, ale i poetyckich deskrypcji. Eksperci Cleveland Clinic zebrali dwadzieścia ciekawych faktów na temat serca. Dowiedz się o nim więcej.
Aktywność fizyczna powinna należeć do najpowszechniejszych zaleceń lekarzy. Regularne treningi zapobiegają wielu chorobom.
Dojrzały wiek oznacza (zwykle) duże doświadczenie, życiową mądrość i większy dystans do siebie i świata. To psychika. Fizyczne oznaki upływu czasu natomiast nie są tak pozytywne. Oto, jakim modyfikacjom ulega organizm po pięćdziesiątce. Zobacz, jakich problemów można się spodziewać.
Wystarczą ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, a nawet spacery, by kobiety, które doświadczają stanów depresyjnych, istotnie poprawiły jakość swojego życia.
Nowe badania wykazały, że osoby, które biegają zbyt często i w szybkim tempie, są bardziej zagrożone ryzykiem przedwczesnej śmierci, informuje Telegraph.
Osoby starsze zażywają znaczne ilości leków. To z kolei zwiększa ryzyko rozmaitych powikłań i skutków ubocznych. Przy decyzji o zakupie kolejnego medykamentu warto dokładnie konsultować się z lekarzem.
Obecne rekomendacje mówią, że powinno się ćwiczyć 150 minut tygodniowo, ale niewielki wzrost aktywności jest bardziej realny, więc warto zacząć od drobnych treningów.
Dorośli mogą pić do trzech filiżanek kawy dziennie nie ponosząc zdrowotnych szkód, oświadcza Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority, EFSA).
Pary, które wspólnie pracują na d tym, aby zmienić swoje niezdrowe nawyki, osiągają lepsze wyniki.
Nie unikaj ćwiczeń. Brak aktywności fizycznej to dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci niż otyłość.
Zadbaj o stawy już teraz, bo z każdym kolejnym rokiem mogą ulegać osłabieniu i sprawiać ból oraz kłopoty z mobilnością.
Warto widzieć „szklankę do połowy pełną", dzięki temu można liczyć na lepsze zdrowie, przekonują uczeni.
Badacze odkryli, że dwie trzecie przypadków różnych typów raka rozwija się w wyniku przypadkowych mutacji, a nie czynników dziedzicznych, czy tych związanych ze stylem życia. Okazuje się zatem, że w wielu sytuacjach jest po prostu biologiczny brak szczęścia...