Współczesny styl życia sprawia, że stres jest wszechobecny i tak się do niego przyzwyczajamy, że staramy się go zmniejszyć jedynie instynktownie, a nie poprzez świadome zmiany. Nie ma jednak na co czekać. Warto przeanalizować poziom stresu, z jakim się zmagamy i sprawdzić, co można zmienić w stylu życia lub jakie techniki relaksu wprowadzić.
Chcąc zachować młodość ducha, aż 57 proc. z nas podróżuje kilka razy w roku, a 34 proc. wybiera małe przyjemności, którymi cieszy się kilka razy w tygodniu – wynika z badania Maison & Partners. Poznaj 6 prostych i niezawodnych sposobów, które pozwolą Ci zachować młodość ducha i celebrować kochanie życia.
Żeby zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera, trzeba uprawiać sport, stosować zbilansowaną dietę i utrzymywać prawidłowy BMI.
Nie działaj zgodnie ze stereotypem i na emeryturze nie przesiaduj w fotelu przed telewizorem. Młodość ducha i ciała możesz zachować na znacznie dłużej, jeśli nie przestaniesz podejmować wysiłku fizycznego i intelektualnego. Potrzebne są i treningi, i np. nauka języka obcego, by ciagle czuć się młodo.
Naprawdę łatwo możesz przydać sobie poczucia szczęścia. Wystarczy regularnie ćwiczyć. I nie musisz mieć siły i wydolności profesjonalnego sportowca - trzeba po prostu systematycznie trenować.
Jeżeli jesteś diabetykiem, nie przesiaduj na kanapie czy w fotelu, aktywność fizyczna pomaga uchronić się przed niektórymi komplikacjami związanymi z cukrzycą, np. przed utatą wzroku.
Trzeba ćwiczyć, by osłabić ryzyko coraz powszechniejszych na całym świecie chorób.
Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
W sierpniu w wielu miejscowościach w różnych częściach Polski organizowane są cotygodniowe wspólne treningi nordic walking. Zajęciom patronuje Justna Kowalczyk - mistrzyni w narciarstwie biegowym i multimedalistka olimpijska.
Jeśli twoje zawodowe czy domowe obowiązki wymagają długiego siedzenia, dobra wiadomość jest taka, że można zmniejszyć związane z tym ryzyko dla zdrowia dzięki codziennemu godzinnemu spacerowi.
Szczęście stało się pojęciem kojarzonym z czymś nieosiągalnym, górnolotnym, niezrozumiałym. Dzisiaj nawet filozofowie i psycholodzy wolą używać określeń: dobrostan czy zadowolenie. Bez względu na terminologię, wiadomo, w czym rzecz - chodzi o taki stan, w którym uważamy, że niczego więcej nam nie potrzeba, czujemy się spełnieni i radośni. I okazuje się, że do tego nie potrzeba wygranej w lotto czy niespodziewanego spadku, bo nie chodzi o momentalną radość, ale wypracowanie nastawienia, które pozwala z pogodą przechodzić przez życie.
Sezon rowerowy w pełni. Skorzystaj z pogody (tego lata - w przerwach między burzami) i zwiedzaj okolice na dwóch kółkach. Jazda na rowerze jest nie tylko przyjemnym sposobem spędzania czasu, ale i skuteczną metodą na ochronę przed niektórymi chorobami, np. przed cukrzycą.
Rozwód oznacza wiele zmian. Okazuje się, że obejmują one nie tylko sferę psychiczną, ale i fizyczne zmiany w organizmie. Jak wynika ze statystyk, po rozstaniu z partnerem panie częściej zyskują na wadze, a panowie stają się „fit".
Wystarczy powalczyć z nadwagą, by móc liczyć na niższe ryzyko rozwoju raka, mówią badacze z Fred Hutchinson Cancer Research Centre w Seattle.
Nowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.