Jeśli chcesz żyć dłużej, więcej się ruszaj. Nie musisz wylewać siódmych potów, by zwiększyć szanse na długowieczność, po prostu staraj się jak najwięcej być w ruchu.
Nie obawiaj się podejmowania wysiłku fizycznego po zawale. Właściwie tylko on jest w stanie zwiększyć szanse na poprawę zdrowia.
Choroby serca to najczęstsza przyczyna śmierci na całym świecie. Ponad jedna trzecia wszystkich zgonów jest nimi spowodowana. Tymczasem znacznej części tych dolegliwości można by zapobiec dzięki odpowiedniemu stylowi życia.
Od dawna wiemy, że regularny wysiłek fizyczny jest dobry zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wszystko dlatego, że poprawia stan układu krwionośnego i odżywianie wszystkich tkanek ciała.
Już jedna sesja aktywności fizycznej sama w sobie może istotnie wpływać na mózg, mówią badacze z Iowa City.
Prawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. W tym kontekście ważnymi składnikami codziennych posiłków są wapń i witamina D, które pomagają w utrzymaniu silnych i zdrowych kości.
Warto ćwiczyć jogę. Może pomóc w zmniejszaniu reakcji stresowej organizmu poprzez aktywację układu przywspółczulnego.
Co najmniej od kilkunastu lat lekarze apelują, żebyśmy byli bardziej aktywni fizycznie i nie spędzali całych dni w pozycji siedzącej. Bez względu na to czy jest się „przyklejonym" do biurowego krzesła, czy domowej kanapy, szkodliwy efekt dla zdrowia jest taki sam - im dłużej siedzimy, tym większe mamy ryzyko chorób przewlekłych i przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że już niewielkie ograniczenie czasu spędzonego w fotelu daje ważne korzyści
Aerobowy wysiłek fizyczny może przedłużyć życie, mówią eksperci z Cleveland Clinic.
Styl życia jest kluczowy, jeśli chodzi o profilaktykę zawału serca, mówią eksperci z Karolinska Institutet w Sztokholmie.
Łatwiej jest się starzeć, gdy ma się u boku czworonoga, wynika z przeprowadzonych w USA ankiet.
Aktywność fizyczna, która wzmacnia mięśnie, jest najskuteczniejsza w ochronie przed cukrzycą.
Jeśli chcesz uniknąć problemów z mobilnością, które towarzyszą stanom zapalnym stawów, podejmij choćby minimalny wysiłek fizyczny. Wystarczy niewiele, okazuje się, że już dziesięciominutowy szybki spacer pomaga uchronić się przed unieruchamiającymi chorobami stawów.
Wraz ze wzrostem liczby chorych na cukrzycę spopularyzowana została też wiedza na temat tej choroby. Powszechnie wiadomo, że cukrzyca to choroba cywilizacyjna, na którą wpływ ma styl życia i która dotyczy dysfunkcji w produkcji i działaniu hormonu insuliny. Równocześnie jednak łatwo można się natknąć na pewne obiegowe informacje, które nie tylko zaciemniają sytuacje, ale i mogą powodować zachowania zwiększające ryzyko choroby.
Powszechnym problemem jest niedostateczna aktywność fizyczna u ludzi w każdym wieku, w starszych latach zaś szczególnie, niemniej ci, którzy uprawiają sport, powinni zachować umiar, zwłaszcza dotyczy to ludzi po pięćdziesiątce.