Mężczyźni, którzy w średnim wieku dbają o odpowiednią sprawność serca i płuc, mają niższe ryzyko rozwoju przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) w starszych latach.
Zarówno geny, jak i styl zycia mają wpływ na rozwoj wielu różnych chorób. Dotyczy to też demencji. Uczeni próbują odpowiedzieć na pytanie, które czynniki mają tu większe znaczenie.
W nowych badaniach uczeni skoncentrowali się na sprawdzeniu, czy pora ćwiczeń ma wpływ na podniesienie ogólnych możliwości fizycznych.
Jeśli w młodszym wieku spędza się przed telewizorem ponad trzy godziny dziennie, to w późniejszych latach zagrożenie demencją jest znacznie wyższe.
Jeśli spędzasz popołudnia przed telewizorem, narażasz się na raka jelita grubego. Z badań wynika, że kobiety w średnim wieku spędzające dużo czasu przed telewizorem częściej chorują na ten nowotwór.
Każdy, kto się odchudza, chciałby jak najszybciej zobaczyć efekty swoich wysiłków, niecierpliwość nie jest jednak sprzymierzeńcem w skutecznym procesie utraty na wadze, a wręcz może być niebezpieczna. Sprawdź, jakie tempo utraty na wadze jest najlepsze.
Wyższa aktywność fizyczna oznacza większe szanse na dłuższe zycie, mówią brytyjscy uczeni. Co istotne, nigdy nie jest za późno, by zacząć się ruszać i poprawić samopoczucie.
Jesteśmy jednością psycho-fizyczną, więc jedna sfera oddziałuje na drugą. Jeśli regularnie ćwiczysz, lepiej czujesz się na poziomie emoocjonalnym.
Rano nasze wypoczęte ciało powinno być pełne energii, tymczasem ból pleców łatwo moze pokrzyżować plany na cały dzień. Skąd się bierze ta dolegliwość po całonocnym wypoczynku?
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytety w Bangor w Wielkiej Brytanii, osoby psychicznie zmęczone, mają mniejszą wytrzymałość fizyczną niż ci, którzy uprawiają sport i są wypocząci psychicznie.
Jeśli chcesz żyć dłużej, więcej się ruszaj. Nie musisz wylewać siódmych potów, by zwiększyć szanse na długowieczność, po prostu staraj się jak najwięcej być w ruchu.
Nie obawiaj się podejmowania wysiłku fizycznego po zawale. Właściwie tylko on jest w stanie zwiększyć szanse na poprawę zdrowia.
Choroby serca to najczęstsza przyczyna śmierci na całym świecie. Ponad jedna trzecia wszystkich zgonów jest nimi spowodowana. Tymczasem znacznej części tych dolegliwości można by zapobiec dzięki odpowiedniemu stylowi życia.
Od dawna wiemy, że regularny wysiłek fizyczny jest dobry zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wszystko dlatego, że poprawia stan układu krwionośnego i odżywianie wszystkich tkanek ciała.
Już jedna sesja aktywności fizycznej sama w sobie może istotnie wpływać na mózg, mówią badacze z Iowa City.