Aby zachować pełnię możliwości seksualnych, niezbędny jest zdrowy styl życia. Brak aktywności fizycznej, palenie papierosów i picie nadmiernych ilości alkoholu mają związek z zaburzeniami erekcji.
Czynniki genetyczne mają wpływ na ryzyko różnych chorób i przekładają sie na poziom szans na długowieczność. Jednakże wydłużenie życia w większej mierze zależy od naszego sposobu funkcjonowania, a nie wyposażenia genetycznego, jakie otrzymaliśmy od rodziców.
Im sprawniejsze jest ciało, tym umysł lepiej wypada w testach zdolności myślenia.
Nie warto przesiadywać w fotelu - im dłużej tak właśnie spędzasz czas, tym bardziej zagrażają ci różne choroby, w tym te przewlekłe, a także przedwczesna śmierć.
Z wiekiem traci się nieco tkanki mięśniowej, ale to nie oznacza, że skazani jesteśmy na słabość - także po sześćdziesiątce można się cieszyć imponującą sprawnością i siłą.
Wykorzystuj każdą okazję do tego, by się poruszać. Im więcej ćwiczysz, tym masz większe szanse na dłuższe życie. Już bardzo łagodny wysiłek jednak poprawia zdrowie, mówią norwescy uczeni.
Opieka nad psem wyznacza pewien styl życia, który sprzyja zdrowiu serca. Jeśli chcesz uniknąć problemów sercowo-naczyniowych, zaadoptuj czoworonoga.
Trwa kampania zachęcają do codziennego ruchu bez względu na wiek. „Rusz się Polsko” zachęca Polaków do regularnych ćwiczeń.
„Prosta siódemka" („Life's simple 7") to siedem modyfikowalnych czynników, które pomagają zadbać o zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Zostały one wskazane przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Association, AHA). Zastosowanie się do tych zaleceń nie tylko obniży zagrożenie chorobami serca, ale też pomoże uniknąć demencji, mówią eksperci.
Od dawna wiadomo, że regularny wysiłek fizyczny poprawia nastrój i osłabia objawy zaburzeń emocjonalnych, teraz dokładniej przyjrzano się oddziaływaniu treningów na zdrowie psychiczne.
Jeśli chcesz się dobrze mieć w każdym wieku, zadbaj o swój jadłospis. Bez tego nie możesz liczyć na odpowiednie funkcjonowanie organizmu, szczególnie na starość.
Osoby jedzące ciemną czekoladę rzadziej doświadczają objawów depresyjnych, wynika z badań. Uczeni zastanawiają się, czy sięganie po ten przysmak daje ochronne skutki przed depresją.
Mężczyźni, którzy w średnim wieku dbają o odpowiednią sprawność serca i płuc, mają niższe ryzyko rozwoju przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) w starszych latach.
Zarówno geny, jak i styl zycia mają wpływ na rozwoj wielu różnych chorób. Dotyczy to też demencji. Uczeni próbują odpowiedzieć na pytanie, które czynniki mają tu większe znaczenie.
W nowych badaniach uczeni skoncentrowali się na sprawdzeniu, czy pora ćwiczeń ma wpływ na podniesienie ogólnych możliwości fizycznych.