Seniorzy zaangażowani w różne zajęcia mogą istotnie zmniejszyć ryzyko rozwoju demencji, przekonują eksperci z Uniwersytetu Simona Frasera.
Objawy nietrzymania moczu u kobiet w średnim wieku są związane z niższym poziomem aktywności fizycznej.
Starzenie się to szczęśliwsze doświadczenie, niż wielu ludzi sobie wyobraża - do takich wniosków doszli uczeni z Queen's University w Belfaście.
Aktywny styl życia oraz jedzenie warzyw i niepalenie papierosów - wszystko to może zmniejszyć ryzyko przewlekłej choroby nerek.
Trening interwałowy pomoże zrzucić więcej kilogramów niż ciągłe ćwiczenia o umiarkowanej intensywności.
Ćwiczenia zwiększają wydzielanie przez organizm substancji podobnych do tych znajdujących się konopiach indyjskich, co z kolei pomaga zmniejszyć stan zapalny i może pomóc w leczeniu niektórych chorób, takich jak zapalenie stawów, nowotwór i choroby serca.
Umiarkowane, a także forsowne ćwiczenia łagodzą objawy lęku, nawet gdy zaburzenie ma charakter przewlekły, mówią uczeni z Uniwersytetu w Göteborgu.
Kiedy w związku z pandemią COVID-19 trzeba było pracować głównie zdalnie i unikać kontaktu z postronnymi osobami, codzienne przemieszczanie się obejmowało spacery z kuchni do pokoju i z powrotem. Zamiast wyjścia na spacer lub na siłownię zaś chętniej oglądaliśmy programy tv czy filmy online. Taki sposób funkcjonowania z kolei łatwo prowadzi do rozwoju objawów depresji.
Otyli pacjenci w wieku powyżej 60 lat mogą stracić na wadze tyle samo, co osoby młodsze, dzięki zmianie stylu życia. Jak się okazuje, wiek nie jest barierą dla zmniejszenia wagi.
"JEŚLI NIE TERAZ TO KIEDY!" - hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy stało się także motywem przewodnim najnowszego wideoklipu ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą". Organizatorzy kampanii zwracają uwagę na aktywność fizyczną, dzięki której chorujący na cukrzycę mogą żyć dłużej, a osoby narażone na tę podstępną chorobę mogą jej uniknąć. Zapraszamy do obejrzenia wideoklipu!
Więcej ćwiczeń zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i może znacznie osłabić globalny problem z tą chorobą.
Aplikacje z programami ćwiczeń, które zawierają komunikaty związane z chorobami lub śmiercią, są bardziej skuteczne w motywowaniu do podjęcia aktywności fizycznej niż stygmatyzacja społeczna, otyłość lub informacje o kosztach finansowych braku wysiłku.
Umiejętność stania na jednej nodze jest wskaźnikiem zdrowia, a poprawa tej umiejętności może zwiększyć sprawność, a nawet potencjalnie wydłużyć życie.
Wielu tysiącom corocznych przypadków raka w USA można by zapobiec, gdyby ludzie poświęcali na umiarkowaną aktywność 5 godzin tygodniowo.
Rusza SENIORADA, czyli cykl przydatnych porad, kierowanych do osób 60+, dotyczących żywienia, aktywności fizycznej, profilaktyki chorób serca i mózgu. SENIORADA to nowy projekt edukacyjny, realizowany w ramach kampanii edukacyjnej STOP UDAROM, mającej na celu budowanie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki udaru mózgu i migotania przedsionków oraz ograniczania ich medycznych i społecznych skutków. Kompendium dostępne będzie na stronie www.stopudarom.pl i FB STOP UDAROM w formie m.in. animacji edukacyjnych, nagrań wideo z wypowiedziami ekspertów i infografik z praktycznymi poradami.