Powszechne przekonanie, że mężczyznom jest łatwiej się odchudzać nie jest bezzasadne. Okazuje się, że panowie rzeczywiście szybciej tracą na wadze.
Geoff Dornan, 71-latek z Ormskirk w Wielkiej Brytanii, został oskarżony i uznany za winnego spowodowania zagrożenia w wyniku zbyt szybkiej jazdy na rolkach w centrum miasta. Sędziwy rolkarz nie zamierza jednak rezygnować z uprawianego sportu.
W dniach 5, 6 i 7 lutego 2009 r. w warszawskich oraz wrocławskich przychodniach odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków", obejmujące bezpłatne konsultacje lekarskie oraz spotkania z lekarzami: internistami, kardiologami, urologami i gastrologami.
Niewielu jest ludzi, którzy nie podjęliby kiedyś trudu zgubienia nadmiaru kilogramów. Choć powszechnie uważa się, że odchudzanie jest domeną kobiet, coraz liczniej także mężczyźni podejmują działania mające na celu utratę na wadze pragnąc szczupłej, wysportowanej sylwetki. Ładne, szczupłe ciało to marzenie młodych i starszych, wykształconych i niewykształconych, pań i panów, słowem – każdego człowieka.
Wraz z wiekiem zmienia się nasz organizm – niestety na niekorzyść. Pojawiają się zmarszczki, słabnie ciało. Trzeba wiele pracy, żeby zapewnić sobie młody, rozpromieniony wygląd, a jednym z elementów tej troski o siebie jest aktywność fizyczna. Okazuje się jednak, że regularne ćwiczenia nie tylko pozytywnie wpływają na ciało, pomagają też „odmłodzić” mózg.
Z badań CBOS wynika, że zdecydowana większość Polaków (59%) odpoczywa w sposób bierny: nie uprawia sportu ani żadnych ćwiczeń służących poprawie sprawności ruchowej. Eksperci programu promującego współczesne metody leczenia psychiatrycznego„Odnaleźć siebie” zwracają uwagę, jak niezbędna dla równowagi psychicznej i walki ze stresem jest aktywność fizyczna.
Śmiech stanowi „mini aerobik” dla naszego ciała, jeśli chcesz schudnąć, śmiej się jak najdłużej i najgłośniej, polecają naukowcy.
Badania dowodzą, że w walce z depresją ćwiczenia fizyczne mogą być tak skuteczne, jak medykamenty.
Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których zasypianie to prawdziwy koszmar albo męczy cię wielokrotne wybudzanie się, najprawdopodobniej nie dostarczasz swemu organizmowi odpowiedniej ilości snu, to z kolei prowadzi m. in. do rozwoju chorób serca i przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Przyczyną wspomnianych kłopotów mogą być twoje przyzwyczajenia, czasem wystarczy zmienić kilka nawyków lub zastosować proste rady, by szybciej i łatwiej zasnąć. Oto wskazówki Sharon O'Brien z seniorliving.com
Wiele zewnętrznych przyczyn starzenia się skóry można wyeliminować, wynikają bowiem nierzadko z naszego stylu życia. Nasze decyzje, wybory, przyzwyczajenia mogą sprawić, że skóra przedwcześnie ulegnie procesowi starzenia.
Regularne ćwiczenia mogą spowolnić zmiany zachodzące w mózgu spowodowane podeszłym wiekiem – do takiego wniosku doszli uczeni pracujący pod kierunkiem prof. Arta Kramera, z Uniwersytetu w Illinois. Wyniki ich prac opublikowano w „British Journal of Sports Medicine”.
„Pół godziny tańca towarzyskiego to utrata takiej samej ilości kalorii, jak podczas trzydziestominutowego energicznego spaceru, a tańczenie przy muzyce disco lub rock and roll pozwala na spalenie jeszcze większej porcji kalorii”, mówi Lyndon Wainwright z British Dance Council.
Manpower Polska ogłosił w 24 września 2008 roku, że polscy pracodawcy nie są przygotowani do zatrudniania oraz zatrzymywania pracowników w wieku 50+. Wyniki badania przeprowadzonego wśród ponad 30 000 pracodawców w 28 krajach na świecie wskazują Polskę jako kraj najgorzej przygotowany zarówno do zatrzymywania, jak i zatrudniania pracowników 50+.
Z badań Instytutu Spraw Publicznych (ISP) wynika, iż osoby starsze rezygnują z dalszej pracy zawodowej głównie przez problemy ze zdrowiem, presję ze strony pracodawcy oraz przewlekłe zmęczenie pracą.
Jak uznała Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization), cukrzyca jest chorobą społeczną, stanowi jedno z najniebezpieczniejszych schorzeń cywilizacyjnych i dlatego propagowanie profilaktyki oraz podjęcie odpowiedniej terapii stanowi priorytet środowisk medycznych. 14 listopada ustanowiono Światowym Dniem Walki z Cukrzycą.