Kim jest współczesny, dojrzały polski mężczyzna? Jakim nowym wyzwaniom musi sprostać? Jakie są sposoby na to, by jak najdłużej zachował dobrą formę?
U osób chorych na schizofrenię szereg czynników może prowadzić do otyłości. Konsekwencją dodatkowych kilogramów jest złe samopoczucie. Przedstawiamy kilka rad, jak zachować szczupłą sylwetkę.
Hiszpańscy naukowcy dowiedli, że aktywność fizyczna może poprawić stan zdrowia pacjentów cierpiących na POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, COPD - Chronic Obstructive Pulmonary Disease).
Osoby starsze, które przemieszczają się wolno, są trzykrotnie bardziej narażone na śmierć w wyniku problemów z sercem niż ci, którzy chodzą szybciej, informuje www.telegraph.co.uk
Według statystyki na całym świecie na demencję cierpi 24 miliony ludzi. Szacuje się jednak, że w związku ze starzeniem się wielu społeczeństw, liczba ta wzrośnie do 84 milionów do 2040 roku. Eksperci w krajach rozwiniętych i rozwijających się przestrzegają przed prawdziwą „epidemią" różnych form otępienia i wynikających z niej problemów - psychologicznych, społecznych, ekonomicznych. Nie ma co jednak czekać na szeroko zakrojoną profilaktykę promowaną przez władze. Od nas samych wiele zależy. Poniżej przedstawiamy rady ekspertów AARP (American Association of Retired Persons, Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów).
Senior bywa beneficjentem swej dojrzałości. Osiągnięcie odpowiedniego wieku może wiązać się ze zniżkami w różnych instytucjach. Tańsze są dla seniorów przejazdy pociągami i autobusami, dojrzali mniej zapłacą też za wstęp do filharmonii, mogą również skorzystać z ulg przysługujących im w domach wczasowych i mniej wydać na prowadzenie rachunku bankowego. Warto więc zasięgnąć informacji - można znacznie zaoszczędzić korzystając różnorodnych ofert firm państwowych i prywatnych.
Dotychczas nie wynaleziono leku na chorobę Alzheimera. Stosowane są jedynie środki, które łagodzą objawy choroby. Obok medykamentów, minimalizowanie symptomów jest zadaniem wczesnej profilaktyki obejmującej ćwiczenia fiozyczne i umysłowe. Teraz pacjentom przyszli w sukurs naukowcy - opracowali urządzenie, które ma pomóc w zapamiętywaniu codziennych wydarzeń.
Depresja zwiększa ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych, w tym również wystąpienia zawału. Ryzyko rozwoju choroby serca u pacjentów z depresją jest blisko 2 razy większe niż u osób zdrowych.
Słynna tenisistka Arantxa Sánchez-Vicario i Europa Donna wzywają europejskie kobiety do wzięcia udziału w Breast Health Day, który przypada 15 października.
Jesteś skowronkiem czy sową? Większość z nas potrafi odpowiedzieć na to pytanie bez namysłu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak pora, o której się budzimy i idziemy spać, wpływa na nasz organizm. Od godziny dnia zależą różne procesy zachodzące w naszym ciele, a co za tym idzie - nasze samopoczucie.
Jesień i zima sprawiają, że czujesz się jak w letargu? Poniżej przedstawiamy proste do wprowadzenia wskazówki ekspertów z sagazone, które pomogą pozbyć się uczucia „przytępienia" w chłodnych porach roku.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Studentów SAWARES zorganizowało pierwsze w Krakowie warsztaty tańca i wizerunku dla osób po 50 roku życia.
Często słyszymy, że liczy się wnętrze. Wolimy oceniać ludzi za osobowość, nie powierzchowność. A jednak wizerunek stanowi ważną składową oceny wystawianej nam przez innych. Zdaniem niemal połowy respondentów CBOS dbałość o siebie zwiększa szansę na sukces zarówno w sferze zawodowej, jak prywatnej.
Aktywność fizyczna może uratować życie i pomaga ograniczyć ryzyko wystąpienia raka piersi. Zdaniem specjalistów brak ruchu jest odpowiedzialny za 10-16 procent wszystkich przypadków zachorowań na ten rodzaj nowotworu.
92% Polaków twierdzi, że unikanie stresu skutecznie chroni przed chorobami serca - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia". Umiejętność rozpoznawania stresujących sytuacji i radzenia sobie ze stresem ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.