Jedna z amerykańskich firm farmaceutycznych, Zafgen, ogłosiła na początku stycznia, że jej nowy lek uzyskał pozytywne rezultaty w badaniach z udziałem osób otyłych. Twórcy medykamentu zapewniają, że jest skuteczny w walce z nadmiarem kilogramów i nie wykazuje skutków ubocznych.
Nowy rok napawa nas nadzieją i chęcią zmian na lepsze. Planujemy urzeczywistnić marzenia, wprowadzamy nowe zasady lub nawyki. Jakie cele wybrać, aby mieć pewność, że ich realizacja będzie skuteczna? Skupmy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.
Oglądanie telewizji oraz za długie siedzenie przy komputerze zwiększa ryzyko uszkodzenia serca, niezależnie do tego jak dużo ćwiczymy - ostrzegają naukowcy.
Naukowcy nie po raz pierwszy przekonują zarówno starsze jak i młodsze osoby, że wysiłek fizyczny jest konieczny jeśli chcemy żyć zdrowiej i dłużej. Ważne jest również to, aby dopasować rodzaj ćwiczeń do naszych potrzeb i ogólnej kondycji organizmu.
Kolejne ustalenia dowodzą niebywałego wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia. Z nowych badań wynika, że ćwiczenia mogą stanowić ważny element w walce z rakiem prostaty.
Wysiłek fizyczny okazuje się być niemal magicznym lekarstwem. Jego efektywność obejmuje różnorodne choroby - zapobiega chorobom serca i płuc, utrzymuje kości w dobrym zdrowiu, zaś nowe badania wskazują również, że może pomóc zapobiec śmierci z powodu raka jelita grubego.
Zdaje Ci się, że z każdym dniem coraz bardziej wyczerpujesz zapasy energii w swoim organizmie i nie zniesiesz kolejnego dnia bez odrobiny słońca? To znak, że dopadło Cię zimowe przesilenie.
Do Księgi rekordów Guinnessa trafiła 92-letnia Gladys "Glady" Burrill - została najstarszą zawodniczką biorącą udział w maratonie. Staruszka wystartowała (i ukończyła bieg) w maratonie Honolulu.
To nawyki sprawiają, że czujesz się staro, a nie sam proces starzenia się, uważają uczeni.
Wielu ludzi wraz z nadejściem Nowego Roku obiecuje wśród postanowień umieszcza przejście na dietę. Nierzadko dlatego, że w okresie świątecznym mieli okazję znacznie się przejadać. Jeśli jednak uda się w dobrym (bo zdrowym) stylu spędzić świąteczny czas, nie trzeba będzie obiecywać sobie dietetycznych wyrzeczeń w sylwestrową noc...
Dla niektórych osób uczucie stresu skutkuje automatycznym wzrostem apetytu. Działa tu mechanizm podobny do tego, który notuje się u ludzi uzależnionych od alkoholu lub narkotyków. Jedzenie cieszy i dostarcza natychmiastowej gratyfikacji emocjonalnej. Niestety, przyjemność jest krótkotrwała.
Przedświąteczny okres to stresujący czas. Ludzie wszędzie się spieszą. Trudno o chwilę oddechu, bo tak wiele spraw jest do załatwienia i przygotowania nim będzie można usiąść z najbliższymi przy wigilijnym stole i po prostu cieszyć się obecnością rodziny. Nikt nie ma czasu, ani pieniędzy (bo te trzeba przeznaczyć na prezenty i przygotowanie Świąt) na wizytę w spa, ale jest sporo zajęć, które pomogą się odstresować. Warto wypróbować choćby niektóre z nich.
Cztery kluczowe zmiany w stylu prowadzenia naszej codzienności mogą przedłużyć życie, wynika z badań opublikowanych w magazynie PloS Medicine.
Wielu ludzi nie może doczekać się emerytury postrzegając pracę jako kierat, który zajmuje znaczną część dnia. Niektórzy mają po prostu dość i pragną większej ilości czasu na odpoczynek, inni przed przejściem na świadczenie planują, co będą mogli nadrobić, do jakich zajęć wrócić, w co nowego się zaangażować. Są bowiem tacy, którzy muszą skanalizować gdzieś rozpierającą ich energię. Bez względu na osobowość jednak dobrze mieć pasję. Na emeryturze przydaje się szczególnie, bo łagodzi chaos związany z nową sytuacją i daje radość.
O czym ma decydować ukończenie 65 lat? Zdaniem uczonych z Gerontological Society of America, forma i samopoczucie w tym właśnie wieku ma decydujące znaczenie dla jakości dalszego życia. Uczeni podkreślają wagę aktywności fizycznej.