Czujesz się przemęczony/a i rozleniwiony/a? Nie masz motywacji, by wstawać z łóżka i właściwie trudno wskazać coś, co sprawia ci radość? Unikasz spotkań towarzyskich, bo nie czujesz się na nich zbyt komfortowo? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedź brzmi „tak", może to świadczyć o doświadczaniu objawów depresji.
Każdy chciałby odłożyć starość „na później". Niewielu spieszy się z jej przywitaniem, bo zwykle oznacza nieodwracalne zmiany, z którymi trudno się pogodzić. Dotyczy to m. in. nowego wizerunku. Stąd tak znaczna popularność wszelakich terapii obiecujących zachowanie młodego wyglądu. Upływ czasu jest nieuchronny, ale na warunki jego przebiegu ma się pewien wpływ, warto z tego skorzystać.
Można być szczupłą i opaloną, a tzw. pomarańczowa skórka i tak może szpecić ciało. Cellulit stanowi problem dla około 80 dorosłych kobiet. Choć niełatwo się go pozbyć, panie wkładają wiele wysiłku w dążenie do uzyskania gładkiej faktury skóry, która pozwoli czuć się pewnie i zapomnieć o kompleksach.
Na takie badania z upragnieniem czekał każdy sprzedawca: częste zakupy nie tylko owocują domem pełnym gadżetów, narzędzi i ubrań, pomogą też dłużej żyć...
Jeśli chce się stracić dodatkowe kilogramy, należy przede wszystkim unikać stresu i zapewnić sobie odpowiednią ilości snu, twierdzą naukowcy z Kaiser Permanente's Center for Health Research w Portland.
Seniorzy zaangażowani w pracę na działce lub ogrodzie są bardziej optymistycznie nastawieni do świata, lepiej się odżywiają, są w dobrej kondycji fizycznej i mają więcej energii niż ci, którzy nie lubią ogrodniczych zajęć.
Nagły wysiłek o umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej, takiej jak jogging lub... uprawianie seksu, może znacząco zwiększyć ryzyko zawału serca, szczególnie u osób, które nie ćwiczą regularnie.
Próbowałeś/aś niemal wszystkiego, a waga ani drgnie. Być może problem leży tam, gdzie nikt nie zwykł szukać. Czasem dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanego skutku, bo są źle prowadzone lub organizm walczy z jakąś dolegliwością. Poniżej kilka czynników, które hamują wszelkie wysiłki zmierzające do utraty na wadze.
Uciążliwy ból trwający wiele godzin, trudności z chodzeniem i wykonywaniem najprostszych czynności. Ponadto zaburzenia snu, ogólne pogorszenie nastroju, często depresja - to objawy, które towarzyszą zaawansowanej chorobie stawów. Pomimo szybkiego rozwoju współczesnej medycyny, jest to wciąż jeden z poważniejszych problemów z jakim spotyka się wiele osób.
Ludzie, którzy chcą zachować zdrowie, powinni zabrać się za pracę w ogrodzie, wynika z nowych badań.
Psy są świetnymi przyjaciółmi ludzi, ich właściciele cieszą się lepszym samopoczuciem, nie cierpią z powodu samotności, a teraz okazuje się, że są również aktywniejsi.
Aktywność może znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania polipów w jelicie grubym, które mogą rozwinąć się w nowotwór. Takie wyniki ze swych badań otrzymali uczeni z Washington University School of Medicine w St Louis w USA. Naukowcy przeanalizowali z dwudziestu badań, które miały na celu sprawdzenie związku między aktywnością fizyczną a polipami.
Choć zima trwa w najlepsze, my już wybiegamy myślami ku wiośnie. Mamy dość zimowych dolegliwości: zmarzniętych stóp, bólu pleców i stawów czy codziennych problemów ze wstawaniem. Jak przetrwać ostanie miesiące zimy i w doskonałej kondycji przywitać wiosnę? Jest na to sposób: ruch i relaks.
95-letnia Ida Keeling jest najstarszą kobietą, która przebiega 60 metrów w zaskakującym tempie- zajmuje jej to 29.86 sekund, informuje ABC News.
Choroby serca stanowią najczęstszą przyczynę śmierci w Polsce. Zapadalność na nie ciągle rośnie, ponieważ na czynniki ryzyka ma wpływ powszechny współcześnie niezdrowy styl życia. Najskuteczniejszą ochroną przed chorobami serca jest profilaktyka, która powinna obejmować zarówno wypracowanie zdrowych nawyków, jak i regularne badania.