Ekumeniczno - charytatywny koncert w w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie zainaugurował 18. edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pod hasłem „Podarujmy dzieciom czas”. W akcji biorą udział Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławne Dzieło Miłosierdzia ELEOS, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
Zastawiony stół wigilijny dla większości z nas jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Jednak wielu nie może sobie na niego pozwolić. Weź udział Świątecznej Zbiórce Żywności i pomóż potrzebującym godnie spędzić święta. Każdy zebrany produkt trafi do osób, które najbardziej tego potrzebują.
Kontakt z ludźmi będącymi u kresu potrafi „wywabiać" z nas dobro. Oczywiście trzeba pamiętać o proporcjach, nie możemy naszego pragnienia bycia lepszym przedkładać nad pomoc drugiemu człowiekowi i wsłuchanie się w jego potrzeby. To on jest najważniejszy, nie my, choć mam wrażenie, że otrzymujemy więcej, niż dajemy - mówi o swojej pracy w wolontariacie aktorka Maja Komorowska.
Polacy angażują się w działalność charytatywną, jednakże znacznie częściej przekazując pomoc materialną niż osobiście się angażując jako wolontariusze - wynika z badań. Seniorzy najrzadziej podejmują działalność wolontariaką.
Dzisiaj rozpoczyna się tegoroczna, dziewiąta już edycja kampanii IKEA „1 euro to majątek”, która potrwa do 24 grudnia 2011 roku.
Już po raz ósmy Fundacja Hospicyjna rozpoczęła kampanię społeczną „Hospicjum to też Życie", tym razem pod hasłem „Podaruj swój czas". Organizatorzy pragną po raz kolejny zachęcić osoby dojrzałe do solidarności z ludźmi potrzebującymi wsparcia, zarówno w hospicjach, domach opieki długoterminowej, jak i w domach prywatnych (tzw. wolontariat sąsiedzki), pokazać wagę tego typu działalności, różnorodność jej form i uzmysłowić wielką satysfakcję, którą może przynosić.
"W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje ponad 2 mln Polaków, a ponad 6 mln w niedostatku. Bez perspektyw, bez nadziei, marzeń i motywacji do działania. Chcemy to zmienić" - podkreślają organizatorzy projektu "Szlachetna Paczka". Organizacja zachęca wolontariuszy do wzięcia udziału w tegorocznej akcji.
Wystarczy przygotować kilka drobiazgów, np. kolorowy szalik, kredki, maskotkę i spakować je do pudełkach po butach, które można ozdobić i zawiązać kolorową tasiemką, a na koniec nakleić etykietę z wybraną grupą wiekową i płcią, określającą kto ma ten prezent otrzymać. Rozpoczęła się akcja charytatywna „Prezent pod choinkę", która w Polsce organizowana jest już po raz jedenasty przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Diakonię Kościoła.
Oglądając telewizję, słuchając radia, czy nawet przeglądając strony internetowe, coraz częściej napotykamy na filmy, zdjęcia, czy apele, nawołujące do zmiany zachowania lub zwracające uwagę na jakiś problem obywatelski. Poruszające, nierzadko kontrowersyjne, zawsze jednak skłaniające do myślenia.
11 kwietnia do sklepów trafi niezwykły album „Songs for Japan", na którym znajdzie się 38 utworów znanych artystów - od Johnna Lennona, Stinga, Bon Jovi i Bruce`a Springsteena po Lady Gagę, Madonnę, Adele, Shakirę czy Eminema. Całkowity dochód zasili konto Japońskiego Czerwonego Krzyża - organizacji, która pomaga poszkodowanym w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi oraz tsunami, które w marcu nawiedziły Japonię.
23 marca ruszyła wyjątkowa ogólnopolska akcja Milion Żurawi - seria imprez charytatywnych mających na celu zorganizowanie wsparcia dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.
Sytuacja na Haiti nadal jest dramatyczna, minął już rok od tragicznego trzęsienia ziemi, a nadal wiele osób i przede wszystkim dzieci potrzebuje pomocy.
Madonna zrobiła w święta dobry uczynek. Gwiazda wspomogła sieroty z Malawi.
Eric Clapton postanowił sprzedać 70 gitar ze swoich zbiorów.
10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Skazywanie ludzi na życie w ubóstwie to łamanie podstawowych praw człowieka i pogwałcenie ludzkiej godności - przypominają organizacje prowadzące kampanię społeczną "Prawa człowieka. Im więcej wiesz, tym więcej możesz".