Dziś ruszył portal www.e-wolontariat.pl, który będzie służył wszystkim poszukującym wirtualnej przestrzeni dla swoich działań. Uruchomiły go wspólnie Fundacja Moje Stypendium oraz Fundacja Orange, a partnerem projektu jest Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności. Jednocześnie, twórcy portalu ogłaszają konkurs na najlepsze projekty e-wolontariackie.
18 maja w Centralnym Basenie Artystycznym odbyła się Gala Finałowa konkursu „Dobroczyńca Roku", w czasie której nagrodzono statuetkami najlepsze firmy zaangażowane społecznie.
W ramach projektu „Zysk dojrzałości" Akademia Rozwoju Filantropii organizuje seminaria na temat zarządzania wiekiem i tworzenia miejsc pracy otwartych dla pracowników w każdym wieku. Przedsięwzięcie skierowane jest do pracodawców (publicznych, prywatnych, organizacje pozarządowe) oraz osób odpowiedzialnych za politykę personalną w firmach i instytucjach.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu opublikowały wnioski z programu „Same plusy. Wolontariat 50 +”, który był realizowany w Elblągu i powiecie elbląskim w okresie od września 2006 roku do grudnia 2007 roku. Zdaniem organizatorów wnioski z realizacji projektu są pozytywne, bo udało się zwrócić uwagę opinii publicznej na ogromny, cały czas niewykorzystywany potencjał osób 50+ dla działań społecznych.
W mediach rusza kampania „Absurd?”, realizowana w ramach projektu „Zysk z dojrzałości” Kampania informacyjno-edukacyjna ma na celu nagłośnienie problematyki niskiej aktywności zawodowej osób 50+, a także promocję korzyści z wprowadzania w firmie nowoczesnych narzędzi zarządzania wiekiem i pełnego wykorzystania potencjału pracowników 50+.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła konkurs na logo do projektu „Zysk z dojrzałości”. Celem projektu jest poprawa sytuacji osób 50+ na rynku pracy, w szczególności przeciwdziałanie dyskryminacji i negatywnym stereotypom na temat aktywności zawodowej tej grupy wiekowej. Działania skierowane są przede wszystkim do pracodawców oraz służb zatrudnienia i obejmują one kampanię medialną oraz powstanie interaktywnego serwisu internetowego.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja PZU w ramach programu „Łączymy pokolenia” wydały kalendarz na 2008 rok promujący współpracę międzypokoleniową osób starszych z dziećmi i młodzieżą.
W ostatnim czasie, wraz ze wzrostem liczby ludzi starszych, wydłużaniem się przeciętnego trwania życia oraz spadkiem aktywności zawodowej osób w tzw. wieku produkcyjnym zwrócono większą uwagę na kłopoty, z jakimi borykają się na rynku pracy ludzie starsi, szczególnie osoby bezrobotne i przedwcześnie opuszczające rynek pracy. Polska ma najniższy wśród krajów członkowskich Unii Europejskiej wskaźnik aktywności zawodowej osób powyżej pięćdziesiątego roku życia (27 proc.), a po drugie – najniższy średni wiek przechodzenia na emeryturę (58 lat).
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz UPC Polska zapraszają na debatę „Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku”, poświęconą tzw. wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Debata odbędzie się 27 września o godzinie 11.00 w Centrum Zielna w Warszawie.
26 czerwca w Katowicach rozpoczną się zajęcia Akademii e-Seniora - program nauki obsługi komputera i internetu dla osób starszych. Projekt realizowany jest już w dziesięciu miastach w Polsce, w kilkunastu pracowniach internetowych. Pomysłodawcą i mecenasem Akademii jest UPC we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii.
Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii realizuje współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt pt. „Rynek pracy a osoby bezrobotne 50+ - bariery i szanse”, którego celem jest analiza sytuacji osób bezrobotnych 50+ na rynku pracy – ich oczekiwań, motywacji, możliwości zatrudnienia i dokształcania, a także dostępnego wsparcia ze strony instytucji publicznych i prywatnych, organizacji pozarządowych.