Jesienią i zimą pranie ubrań i późniejsze ich suszenie może być dosyć problematyczne. Dlaczego? Z powodu niskich temperatur wystawienie mokrego prania na zewnątrz jest niemożliwe, a w domu schnie ono bardzo powoli, a dodatkowo zajmuje miejsce na rozłożonej suszarce czy sznurkach w łazience. Urządzeniem, które rozwiąże ten problem jest suszarka bębnowa. Do wyboru mamy dwa rodzaje tego urządzenia: pralko-suszarkę oraz suszarkę będącą odrębnym od pralki AGD. Które z nich wybrać?
Sprzedaż dużych sprzętów gospodarstwa domowego od dłuższego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie. Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 będzie dla tej branży najlepszym w historii. Polscy konsumenci coraz chętniej spoglądają w stronę sprzętów, które są większe, bardziej zaawansowane technicznie i, co za tym idzie, droższe.
Nawet 80% zużycia prądu w naszych domach przypada na urządzenia stosowane w kuchni. Składają się na nie głównie chłodziarko-zamrażarki, drobne AGD i kuchnie elektryczne. Aż 65% Polaków otwiera lodówkę wielokrotnie w trakcie przygotowywania posiłku, a 50% uchyla ją na dłużej zastanawiając się nad tym, co zjeść. 53% z nas gotuje bez przykrywek, i nadal rzadko zwracamy uwagę na oznaczenia klasy energetycznej sprzętu, który kupujemy.
Przyzwyczajeni do standardowego zastosowania sprzętu AGD, niewielu z nas nie zdaje sobie sprawę jak pomocne może być zimno pochodzące z lodówki czy zamrażarki. Działa odkażająco, wydłuża datę ważności produktów spożywczych, a także żywotność ubrań i nie tylko. Zamrażarkę można również wykorzystać bardzo niekonwencjonalnie.
Nieodłącznym elementem remontu kuchni jest zazwyczaj wymiana mebli i sprzętu AGD. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, a przy tym zajmuje sporo czasu. Od wybranych przez nas mebli i urządzeń AGD zależy estetyka i funkcjonalność naszego pomieszczenia. Jakie są preferencje Polaków w tym zakresie?
Już wkrótce w sklepach i na targach pojawi więcej sezonowych warzyw i owoców. Warto zaopatrzyć w urządzenie, które pomoże przyrządzić z nich świeżo wyciskane domowe soki. To samo zdrowie. Na rynku mamy duży wybór sokowirówek. Na co zwracać uwagę przy zakupie?
W gąszczu firm i modeli pralek dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej pralki? Czy rodzaj bębna i klasa energetyczna mają znaczenie? Która prędkość wirowania jest najbardziej optymalna?
Decyzja o zakupie nowego sprzętu AGD – np. pralki – zazwyczaj nie jest prosta. Najpierw zaczynamy wnikliwą obserwację starego automatu, aby upewnić się, że na pewno wymaga wymiany. Jeśli jest bardzo źle, wzywamy fachowca, a jeżeli jego wizyta nie pomaga, analizujemy budżet i podejmujemy decyzję – musimy kupić nową pralkę. Co ma dla nas największe znaczenie przy wyborze takiego urządzenia? Cena, funkcje, a może bezpieczeństwo?
Zwolenników posiadania zmywarek jest tylu, ilu ich przeciwników. Jedni uważają, że bez tego cennego urządzenia można spędzić przy zlewie połowę życia, inni – że jest to inwestycja, która nie przynosi ze sobą żadnych korzyści finansowych. Czy warto więc wyłożyć - częstokroć znaczną dla wielu z nas - kwotę na zakup tego urządzenia?
Rachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych. Bardzo ważną rolę odgrywa także wybór sprzętu RTV i AGD. Decydując się na zakup odpowiednich urządzeń pomagamy również zadbać o środowisko naturalne.
Lodówka to sprzęt, z którego korzystamy codziennie. Używamy jej do przechowywania wędlin, nabiału, warzyw, schładzania napojów oraz do głębokiego mrożenia mięs. Chłodziarki są stale podłączone do gniazdka, co może skutkować niechcianą usterką. Może być to szczególnie uciążliwe w okresie letnim – w okresie wyższych temperatur. Jaką lodówkę zatem wybrać, by zagwarantować sobie jej długowieczność, energooszczędność i komfort użytkowania?
Piętrzące się stosy brudnych naczyń, hektolitry przelanej wody, godziny spędzone przy zlewie i sucha skóra dłoni – nic dziwnego, że już w roku 1886 z inicjatywy Josephine Cochrane powstała pierwsza zmywarka. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie funkcjonalnej kuchni bez tego sprzętu AGD.
Z kuchnią związane są spore wydatki obejmujące m.in. zakup, przechowywanie oraz przygotowywanie jedzenia. Dlatego wdrożenie planu domowego oszczędzania warto zacząć właśnie od tego miejsca. Nie oznacza to bynajmniej, że musimy rozpocząć głodówkę. Można ograniczyć wydatki nie rezygnując z komfortowego życia. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, by zatrzymać część oszczędności uciekających przez kuchenne drzwi.
Upalne dni lada chwila staną się normą. W czasie wolnym najlepiej poradzić sobie z nimi wybierając się nad jezioro lub na basen. Jednak co w sytuacji, kiedy cały dzień musimy spędzić w nieklimatyzowanym biurze lub mieszkaniu? Pomocne okażą się wentylatory, które w prosty i szybki sposób ułatwią zmagania z dusznymi upałami.
Lampa z nieprawidłowo podłączonym uziemieniem, suszarka do włosów z roztapiającą się obudową – to niektóre produkty zakwestionowane w wyniku ogólnopolskiej kontroli sprzętu elektrycznego przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK. W ubiegłym roku kontrolerzy IH odwiedzili 757 sklepów, supermarketów i hurtowni. Badaniom poddano m.in. sprzęt AGD i RTV, oprawy oświetleniowe, lampki choinkowe, przedłużacze oraz urządzenia biurowe.