Odzyskasz potężną erekcję, będziesz zawsze gotowy do akcji, długi efekt pionu – to obietnice producentów suplementów diety na potencję. Tymczasem, specjaliści ostrzegają: ich zażywanie może okazać się nieskuteczne i niebezpieczne.
Brak wzwodu lub przedwczesny wytrysk – każdy mężczyzna wolałby uniknąć tych sytuacji. Jednak jeśli już Ci się przytrafiły, by ograniczyć ryzyko ich wystąpienia w przyszłości najlepiej szukać pomocy u urologa lub seksuologa.
Pewne produkty mogą być lecznicze dla mężczyzn zmagających się z zaburzeniami erekcji (erectile dysfunction, ED). Pomocne są te, kóre zawierają flawonoidy, a więc m. in. owoce cytrusowe, jagody, a także wino.
Pożądanie nie ustaje wraz z wiekiem. Ludzie dojrzali i starsi nie stają się aseksualni wraz z wiekiem. Z drugiej strony, prawdą jest, że życie seksualne się zmienia i zmiany te mogą powodować określone problemy. Zobacz, jakie choroby i dlaczego wpływają na seksualność.
Sildenafil, czyli środek znajdujacy się w popularnym leku na potencję, może poprawić wrażliwość na insulinę u osób zagrożonych cukrzycą. To z kolei oznacza, że może być uznany za środek pomocny w zapobieganiu cukrzycy.
Dziś coraz częściej chcemy cieszyć się udanym współżyciem aż do późnej starości. Nie ma się co dziwić. Seks pozytywnie wpływa zarówno na związek, jak i przynosi liczne korzyści natury psychologicznej i zdrowotnej dla jednostki. Wraz z upływem czasu nasz organizm przestaje jednak funkcjonować na najwyższych obrotach, pojawiają się kolejne schorzenia i zażywamy coraz większą ilość leków. Równocześnie ze spadkiem kondycji problemy mogą zawitać w naszej sypialni. Jak ich uniknąć i jak je rozwiązać, gdy zdiagnozujemy już u siebie zaburzenia wzwodu?
Toksyna Tx2-6 znajdująca się w jadzie pająka wałęsaka brazylijskiego powoduje długotrwałą erekcję. Takie ugryzienie jest śmiertelne, ale badacze starają się sprawdzić, na ile jad tych pająków można wykorzystać w leczeniu erekcji nie powodując żadnych skutków ubocznych.
Mężczyźni, którzy są bardziej aktywni fizycznie, cechują się lepszymi funkcjami seksualnymi.
Ponad połowa mężczyzn (54 proc.) i prawie jedna trzecia kobiet (31 proc.) w wieku powyżej 70 lat jest nadal aktywnych seksualnie, wynika z brytyjskich badań.
Łagodny przerost prostaty jest częstym problemem -pojawia się już u mężczyzn w średnim wieku. Doświadcza go jeden na sześciu panów po czterdziestce. Zaburzenia erekcji również występują częściej niż się powszechnie sądzi.
Zaburzenia erekcji same w sobie stanowią duży problem. Oznaczają jednak nie tylko kłopoty w sypialni. Stanowią też oznakę poważnych problemów z funkcjonowaniem naczyń.
„Niebieska pigułka" swą sławę zawdzięcza przede wszystkim pomocy przy zaburzeniach erekcji, ale okazuje się, że może mieć szersze zastosowanie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, ponieważ lek zwiększa przepływ krwi, w określonych przypadkach może być użyteczny w chorobach serca.
Zaburzenia erekcji w wielu przypadkach nie muszą być leczone farmakologicznie, często wystarczą odpowiednia dieta, ćwiczenia i inne zmiany w stylu życia, by przywrócić dobrą sprawność seksualną.
Badania przeprowadzone przez naukowców z Rutgers Robert Wood Johnson Medical School wykazują, że statyny przepisywane w celu obniżenia poziomu cholesterolu i zmniejszające ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu, poprawiają też erekcje mężczyzny.
Upływ czasu oznacza zmiany funkcjonowania organizmu i dotyczy to nie tylko np. powstawania zmarszczek czy modyfikacji w sposobie widzenia - całe ciało podlega prawom procesu starzenia się, także libido. Oto, jakich zmian doświadczają mężczyźni.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca