Pod koniec października w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ponownie zostanie otwarta wystawa plenerowa „Królewski Ogród Światła”. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe – wszystko wykreowane za pomocą światła.
Nuda nie zawsze musi oznaczać czas stracony i bezproduktywny, może mieć także pozytywne znaczenie. Muzeum w Wilanowie zaprasza wszystkich odczuwających silną potrzebę odpoczynku i chwilowego niezajmowania się niczym na letnie Dni Nudy. Organizatorzy chcą zmienić postrzeganie muzeum jako instytucji nudnej, która nie ma wiele do zaoferowania współczesnemu odbiorcy.
Już po raz drugi cztery rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie udostępnią w listopadzie swoje zbiory zwiedzającym bez opłat.
W listopadzie można zwiedzać za darmo Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu
Muzeum Pałac w Wilanowie postanowiło wznowić kolejną edycję spotkań dla dorosłych „Wilanowskie podróże artystyczne". Wykłady odbywają się od października do czerwca, zwykle dwa razy w miesiącu.
Sala pełna pięknych kobiet różnych epok, narodowości i zawodów. Nastrojowa muzyka i kolorowe dekoracje... Nie, to nie Karnawał w Wenecji, ale kolejna edycja nocy w Muzeum Plakatu w Wilanowie, towarzysząca wystawie „...i druk stworzył kobietę".
„Wśród Nocnej Ciszy” to tytuł wystawy stołów i kompozycji świątecznych, która będzie prezentowana w dniach 2-17 grudnia 2006 w oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie. Ideą corocznej imprezy jest inspiracja dekorowania swojego stołu i domu zgodnie z tradycją, uroczyście, a jednocześnie oryginalnie, nastrojowo i ciepło.
Do końca wakacji w przypałacowym parku dworskim w Wilanowie działa punkt, gdzie można wypożyczyć książkę, aby poczytać ją w trakcie przechadzek po ścieżkach i alejkach – wszystko to nieodpłatnie, wystarczy pokazać bilet wstępu do parku. Akcja czytelnicza „Parkowanie z książką” jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum, redakcji „Literatury na świecie” i kilku wydawnictw.