Brytyjski rząd został oskarżony o „szokującą hipokryzję” w kwestii ageizmu, po tym, jak ogłoszono, że tysiące urzędników państwowych będzie zmuszonych do porzucenia pracy wbrew ich woli. Przedstawiciele organizacji Age Concern stwierdzili, że ministerstwa będą wymagać od pracowników w przepisowym wieku odejścia na emeryturę, podczas gdy firmy były nakłaniane do umożliwienia pracownikom pozostania w pracy tak długo, jak sami zechcą.
O tym co starsi i młodsi członkowie społeczeństwa mogą dać sobie nawzajem mówiła brytyjska królowa Elżbieta II podczas tradycyjnego przemówienia do poddanych wygłaszanego w mediach od 1956 roku. Królowa, która w ubiegłym roku skończyła 80 lat podkreślała wagę związków międzypokoleniowych dla prawidłowego rozwoju ludzi i całych społęczności.
Przywódca brytyjskich konserwatystów David Cameron podczas poniedziałkowego mityngu organizacji dobroczynnej "Age Concern", zarzucił Blairowi prowadzenie polityki dyskryminującej ludzi starszych. Forsowanej przez premiera koncepcji "młodej Brytanii" lider torysów przeciwstawił wizję "dojrzałego kraju, który swoje najlepsze lata ma jeszcze przed sobą".
Jak wynika z ankiety, starsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii żałują, że nie uprawiają seksu częściej, natomiast osoby w wieku 20-29 lat chciałyby wcześniej mieć na własność jakieś lokum.
W trosce o seniora i z myślą o tym, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki i traktowanie z godnością w Wielkiej Brytanii powstała inicjatywa The Dignity In Care.
Dwie trecie pokolenia ‘baby-boom’ nie ma wystarczających zasobów finansowych na pokrycie kosztów opieki. Średni koszt opieki w Wielkiej Brytanii wynosi 21 000 funtów rocznie.
Jim Webber ma 103 lata i nadal pracuje jako ogrodnik. Brytyjczyk uważa się za najstarszego pracownika w swoim kraju.
Brytyjskie pokolenie powojennego wyżu demograficznego przekracza właśnie 60. rok życia. Jednocześnie zmianie ulega tradycyjne wyobrażenie o wypełnionej podróżami emeryturze. Osoby kończące obecnie pracę mają często przed sobą jeszcze kilkadziesiąt lat życia. Do nowej sytuacji dostosowują się firmy oferujące ubezpieczenia na życie czy zarządzające oszczędnościami.
Wnukowie w całej Wielkiej Brytanii mogą pokazać jak bardzo uwielbiają swoich dziadków poprzez projektowanie specjalnej kartki na Dzień Dziadków.
Księżniczka Anna Mountbatten –Windsor, córka królowej Anglii Elżbiety II i księcia Filipa, nie jest najbardziej znaną osobistością angielskiego dworu, nie „porywa” tłumów, jej kontrowersyjne wypowiedzi często przysparzają jej wrogów. Z pewnością jednak jest postacią godną uwagi, nie tylko z powodu swojego znakomitego pochodzenia, ale i wielkiego zaangażowania w pracę charytatywną i ciekawej osobowości.
Proces starzenia się populacji brytyjskiej trwa. Liczba osób powyżej 85 roku życia wzrosła w latach 2004-2005 o 6%.
W Wielkiej Brytanii dyskryminacja ze względu na wiek będzie karana. Nielegalnym stanie się pomijanie starszych ludzi podczas rekrutacji do pracy i awansowaniu oraz nieuzasadnione wysyłanie pracowników na emeryturę przed 65 rokiem życia. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 października bieżącego roku.
Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii dyskryminacji ze względu na wiek częściej doświadczają osoby młode niż seniorzy. Jedna na siedem pytanych młodych osób odpowiedziała, że wiek był dla niej przeszkodą w otrzymaniu pracy czy awansie. Na to samo skarżył się tylko co dziesiąty respondent w wieku powyżej 45 lat.
Liczba seniorów w Wielkiej Brytanii zarażonych bakterią Clostridium difficile (C. difficile) wzrosła w ostatnim roku o 17.2 proc. C. difficile to bakteria mogąca wywołać rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego i biegunkę poantybiotykową.
Liczba osób powyżej 100 roku życia mieszkających w Greater Manchester w Wielkiej Brytanii rośnie. Prawdopodobnie już ponad 340 osób zamieszkujących ową okolicę z racji swojego w wieku zasłużyło na gratulacje od królowej.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca