Ged Mullane, 75-latek z Oldham w Lancashire, jest najsilniejszym emerytem w Wielkiej Brytanii, podnosi sztangi ważące 105 kilogramów.
Jim Christou zaczął pracować dla Westwood Masonic Centre w miejscowości Welling (hrabstwo Kent) niedługo po wojnie, najpierw był kelnerem, potem awansował na barmana. Skończył sto lat, ale wciąż napełnia klientom kufle.
Sue Jones-Davies, odtwórczyni jednej z ról w słynnej brytyjskiej komedii z 1979 roku - „Żywotu Briana” („Monty Python's Life of Brian”) uważa, że niemal trzydziestoletni okres, który upłynął od premiery kontrowersyjnego filmu, jest wystarczającym na uspokojenie nastrojów. Zatem, może nadszedł czas umożliwienie wyświetlania zakazanej w wielu miejscach Wielkiej Brytanii opowieści o Brianie...
John Cleese, brytyjski aktor komediowy rozwodzi się ze swoją trzecią żoną terapeutką Alyce Faye Eichelberger Cleese. Szybko jednak znalazł następczynię swej dotychczasowej partnerki, nową wybranką komika jest 34 – letnia dyrektorka wykonawcza satyrycznego magazynu politycznego „Radar” Veronica Smiley.
Rosie Swale – Pope, 61 – letnia Brytyjka wróciła do domu po pięcioletniej „wycieczce” dokoła świata. Podróż odbywała na własnych nogach.
Brytyjscy wczasowicze po 55 roku życia sprawiają swemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych wiele kłopotów. Seniorzy narażają swoje zdrowie racząc się nadmierną ilością alkoholu i uprawiając sporty ekstremalne na zagranicznych wycieczkach.
Helen Mirren, zdobywczyni Oskara za fenomenalną rolę pierwszoplanową w "Królowej" ("The Queen"), pragnie, aby powstała kontynuacja filmu, który przyniósł jej drogocenną statuetkę.
Brytyjczycy żyją w strachu przed utratą niezależności w jesieni życia. Upływające lata często prowadzą ku chorobie czy niepełnosprawności. A te z kolei utrudniają poruszanie się, zwłaszcza w pomieszczeniach nieprzystosowanych dla osób z dysfunkcjami. Samotne życie we własnym domu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jak ważki to problem pokazuje przeprowadzony w Wielkiej Brytanii sondaż.
Na dość nietypowy pomysł wpadły władze brytyjskiej miejscowości Tameside, chcą, aby ciepło z krematorium ogrzało kaplicę, w której będą przebywać żałobnicy w trakcie pogrzebu - informije The Daily Telegraph.
102- letni Eric King-Turner pobił dość oryginalny rekord – jest najstarszym Brytyjczykiem emigrującym do Nowej Zelandii. Wraz ze swą 87-letnią żoną chce zacząć nowe życie w innej części globu.
Paul McCartney, współzałożyciel legendarnej grupy The Beatles, przeszedł zabieg angioplastyki w prywatnej klinice w Londynie.
Trasa koncertowa the Police mająca się odbyć w czerwcu 2008 roku została poszerzona o występ w Polsce. Ta legendarna grupa rockowa wystąpi 26 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wielka Brytania przed II wojną światową była krajem, w którym państwo raczej nie interweniowało w życie swoich obywateli. Działało tu wiele organizacji charytatywnych, ale w zasadzie nie realizowano państwowych programów socjalnych. Po wojnie sytuacja się zmieniła: głównym założeniem państwa stała się pomoc społeczna, świadczona jednak w formie wyselekcjonowanej. Po 1979 r. rozpoczął się proces prywatyzacji pomocy instytucjonalnej, a ciężar pomocy środowiskowej zaczęto przenosić na rodzinę i organizacje pozarządowe.
W piątek, 1 września w kaplicy gwardii królewskiej w pobliżu Pałacu Buckingham odprawione zostanie nabożeństwo żałobne w intencji księżnej Diany. Uroczystości te mają związek z dziesiątą rocznicą śmierci księżnej Walii.
Obecnie nazywa się Camilla Rosemary Mountbatten-Windsor i jest księżną Kornwalii, ale cały świat poznał ją pod nazwiskiem z pierwszego małżeństwa - Camilla Parker Bowles. Zyskała popularność z powodu okoliczności, która zarówno ona, jak i rodzina królewska wolałaby zachować w tajemnicy, a mianowicie poprzez romans z księciem Walii, następcą tronu brytyjskiego- Karolem.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków