Specjalna komisja przygotowała na zlecenie WHO raport dotyczący otyłosci wśród dzieci, wskaźnik kłopotów z wagą u najmłodszych jest wysoki.
Badania wykazały, że kobiety, które zwiększają sen o dwie godziny w porównaniu do dotychczasowego schematu snu, mają wyższe ryzyko cukrzycy typu 2.
Światowa populacja gwałtownie się starzeje, pisze Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) i podaje 10 faktów dotyczących tego zagadnienia.
Nadmiar soli jest nie tylko groźny ze względu na to, że może powodować nadciśnienie i choroby serca, naukowcy uważają, że może również zwiększyć ryzyko raka żołądka.
Istnieje kilka prostych zasad, których warto przestrzegać, by mieć duże szanse na ochronę przed demencją lub istotne opóźnienie jej rozwoju.
Jedna na osiem osób na całym świecie jest chronicznie niedożywiona, wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych. WHO apeluje do światowych przywódców mówiąc, że w niektórych regionach nie powiedzie się cel zmniejszenia o połowę liczby głodnych do 2015 roku.
Szacunki WHO dotyczące działań antynikotynowych podjętych w 41 krajach w latach 2007 - 2010 wykazały, że liczba palaczy spadnie o 15 milionów. Wśród najbardziej skutecznych sposobów ograniczenia palenia papierosów są: wzrost cen papierosów, zakazy palenia i informacje zdrowotne umieszczane na opakowaniach.
Dziś obchodzimy Europejski Dzień Walki z Otyłością. Na tle kontynentu problem nadmiaru kilogramów w naszym kraju nie jest najpilniejszy, ale siła jego oddziaływania rośnie. Eksperci apelują o wzrost świadomości w zakresie niebezpieczeństw związanych z nadwagą i otyłością.
Szczepienia są jednym z bardziej efektywnych działań profilaktycznych, jakim dysponujemy współcześnie w walce z chorobami zakaźnymi. Dzięki szczepieniom udało się prawie całkowicie wyeliminować takie choroby jak ospa prawdziwa, błonica czy polio, jak i zmniejszyć zachorowalność oraz zredukować liczbę powikłań i zgonów z powodu tych schorzeń. Celem rozpoczynającego się 22 kwietnia Europejskiego Tygodnia Szczepień jest podkreślanie znaczenia szczepień, aby zapewnić ochronę przed chorobami, którym można zapobiegać dzięki tej metodzie profilaktyki.
Raczenie się alkoholem to w wielu krajach stały element sposobu na spędzanie wolnego czasu czy spotkań z przyjaciółmi. Dla niektórych nie do pomyślenia jest zjedzenie obiadu bez kufla piwa, dla innych - kolacji bez lampki wina. Niektórzy jednak zapomnieli o umiarze i przekraczanie zalecanych dawek trunków stało się wręcz ich narodową tradycją. Okazuje się, że Polacy nie są na czele, choć znaleźliśmy się na kilku listach - okazuje się, że pijemy relatywnie dużo piwa.
Kobiety, które spacerują przez kilka godzin tygodniowo, są mniej narażone na udar mózgu niż panie, które chadzają mniej lub niemal wcale, wynika z nowych hiszpańskich badań.
Rządy na całym świecie muszą opracować metodę poradzenia sobie ze starzeniem się społeczeństw, informuje najnowszy raport ONZ.
Europejczycy piją więcej alkoholu niż ludzie w jakiejkolwiek innej części świata - równowartość 12,5 litra czystego alkoholu rocznie lub prawie trzy lampki wina dziennie, czytamy w sprawozdaniu Światowej Organizacji Zdrowia oraz Komisji Europejskiej.
Jak wynika z raportu WHO, wraz ze starzeniem się ludności na świecie liczba osób z otępieniem zwiększy się prawie dwukrotnie do 65,7 mln w 2030 roku.
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia (obchodzonego 7 kwietnia) WHO wzywa do podjęcia pilnych działań, by szybko starzejąca się populacja światowa mogła cieszyć się jak najlepszym zdrowiem do jak najpóźniejszego wieku.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca