Od ostatnich Zaduszek zarówno w Polsce jak i na świecie pożegnaliśmy wielu ludzi kultury, sztuki, polityki i sportu. Niektórzy odeszli u szczytu sławy, inni nieco bardziej zapomniani. Oto część nazwisk tych, których nie ma już z nami.
Dziś w Warszawie zmarł Władysław Bartoszewski - polityk, działacz społeczny, historyk, były więzień Auschwitz, uczestnik powstania warszawskiego. Miał 93 lata, do ostatnich dni był aktywny w życiu społecznym i politycznym.
Dziś przypadają 90-te urodziny Władysława Bartoszewskiego. Jubileusz został uczczony na Zamku Królewskim w Warszawie, z udziałem m.in. prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska z małżonkami a także liczni politycy i ludzie kultury.
Rozpoczęła się międzypokoleniowa dyskusja o ponadczasowych postawach, wartościach i kryzysie autorytetów pokolenia XXI wieku, którą zainspirowała najnowsza książka Władysława Bartoszewskiego i Michała Komara o tytule „Pod prąd”. W kampanii opinie wyrazili przedstawiciele opiniotwórczych środowisk, m.in. Henryka Krzywonos, Jurek Owsiak, Aga Zaryan i Tomasz Raczek. W dniu inauguracji kampanii w warszawskim kinie Kultura miało miejsce spotkanie z autorami, Władysławem Bartoszewskim i Michałem Komarem.
Rozmowy układające się w monumentalną autobiografię świadka wydarzeń XX wieku. Książka została wydana na przypadające 19 lutego, 88. urodziny Profesora Bartoszewskiego.Rozmowy układające się w monumentalną autobiografię świadka wydarzeń XX wieku. Książka została wydana na przypadające 19 lutego, 88. urodziny Profesora Bartoszewskiego. Rozmowy przeprowadził Andrzej Friszke.
Choć opinia, że obecnie autorytetów brak, jest powszechna, to wydaje się nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że niemal Połowa Polaków (48%) deklaruje, iż w ich życiu jest osoba, którą uważają. za wzór. Znaczna większość zaś (74%) twierdzi, że dostrzeganie osób mogących stanowić punkt odniesienia do naszych poczynań jest istotne dla ludzi.
Aktorka Grażyna Barszczewska, dziennikarz Tomasz Sianecki oraz Stefan Stuligrosz, założyciel chóru Poznańskie Słowiki, zostali uhonorowani honorowym tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Uroczysty finał ósmej edycji programu społecznego odbył się 22 września w Teatrze Nowym w Poznaniu.
Profesor Władysław Bartoszewski obchodzi dziś 86 urodziny. Polityk, działacz społeczny, historyk, były więzień Auschwitz, uczestnik powstania warszawskiego, określeń, które należałoby przydać prof. Bartoszewskiego, jest mnóstwo – podobnie jak pasji i zaangażowania towarzyszących szerokiej działalności nobliwego jubilata.
Uroczystość odbyła się 26 stycznia br. w Zamku Królewskim. Prof. Władysław Bartoszewski otrzymał Honorowego Oskara, Businesswoman Roku 2007 została Anna Podniesińska, a Businessmanem Roku 2007 – Andrzej Wodziński i Jan Bogutyn.
„Róże Gali” to plebiscyt na najpiękniejszych Polaków, których piękno wynika nie tylko z urody, ale przede wszystkim z wnętrza. W tegorocznej, piątej edycji konkursu, nagrodę specjalną – Różę Róż – otrzymał prof. Władysław Bartoszewski.
Niewiele osób może poszczycić się tak bogatym i zaszczytnym - choć pełnym trudnych i bolesnych momentów życiorysem, jak profesor Władysław Bartoszewski. Był więźniem obozu w Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem opozycyjnym za czasów PRL- u, zajmował się historia, pisarstwem książek, publicystyką, pełnił ważne funkcje polityczne, nadano mu miano męża stanu, trudno byłoby wymienić wszystkie odznaczenia i tytuły, jakimi go uhonorowano. Jest ponadto przykładem człowieka, dla którego starszy wiek oznacza czas wytężonej, satysfakcjonującej pracy i objęcia ważnych, prestiżowych stanowisk państwowych.
Profesor Władysław Bartoszewski został wyróżniony Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji przyznawanym przez Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca