27 proc. osób po pięćdziesiątce uważa seks za ważny punkt życia, a w przypadku 43 proc. osób w tym wieku seks nie odgrywa już istotnej roli - wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonych przez TNS OBOP przy wsparciu Eli Lilly. Seks ma największe znaczenie dla osób w wieku 50-59 lat, jednak jego rola w życiu maleje wraz z wiekiem.
Osoby powyżej 45 roku życia stanowią zdecydowaną większość widzów polskich telewizji informacyjnych. Dotyczy to zarówno TVN24 jak i TVP3 - wynika z badań TNS OBOP.
Mają ponad pięćdziesiąt lat, mieszkają w dużych aglomeracjach miejskich i odczuwają samotność bardziej, niż ich rówieśnicy z mniejszych miast i wsi - tak wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonych przez TNS OBOP przy wsparciu Eli Lilly.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia, większość Europejczyków czuje się szczęśliwa. Przeciętnie 85% respondentów z 27 państw Unii Europejskiej deklaruje, że jest szczęśliwa – wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Z sondażu przeprowadzonego przez Ośrodek Badań Opinii Publicznej wynika, że 57% Polaków uważa, iż pomniki żołnierzy radzieckich powinny pozostać tam, gdzie stały do tej pory.
Ok. 30 proc. Polaków po 49 roku życia nie jest w stanie odbyć stosunku seksualnego, wynika z przedstawionych dziś wyników badań nt. seksualności Polaków przeprowadzonego przez ośrodek TNS OBOP. Autorem badań wspieranych przez jest profesor Zbigniew Izdebski. Prezentacja wyników zainaugurowała obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Seksualnej.
Pomimo trosk dnia codziennego miłość odgrywa nieodmiennie istotną rolę w życiu osób po pięćdziesiątce. Niemal 2/3 osób (62,4 proc.) w wieku powyżej 50 lat miłość do jednego partnera przez całe życie uważa za jak najbardziej możliwą. Przeciwnego zdania jest jedynie co piąty badany - wynika z badania TNS OBOP.
Badania przeprowadzone przez TNS OBOP wykazały, że w naszym kraju problem otyłości dotyczy częściej panów niż pań.
Własne zdrowie jest w znacznie większym stopniu tematem rozmów kobiet oraz osób starszych. Ponad połowa Polaków (58 proc.) wcale nie lubi rozmawiać ze znajomymi o swoim zdrowiu - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w ramach cyklicznego badania OTC Track.
Według sondażu CBOS w ciągu ostatnich 12 lat znacząco zwiększyła się liczba osób zadowolonych z życia. W 1994 roku do życiowej satysfakcji przyznawało się 53 proc. badanych, w grudniu 2006 deklarowało ją 69 proc.
Polacy nieregularnie używają okularów korekcyjnych - zaledwie 32 procent "okularników" deklaruje, że korzysta z nich przez cały czas w ciągu dnia.
Prawie 80 proc. polskich rodzin nie planuje regularnie domowych finansów. Większość nigdy lub prawie nigdy nie poświęca czasu na zaplanowanie poważnych inwestycji i nawet większe zakupy robi w sposób nieprzemyślany. Takie wyniki przyniosło badanie polskich gospodarstw domowych przeprowadzone przez TNS OBOP. Z badania wynika także, iż potrzebne są działania informacyjne i edukacyjne dotyczące planowania domowych budżetów.
Z badań TNS OBOP wynika, że większość Polaków uważa, iż homeopatia stanowi dobrą, skuteczną metodę leczenia.
Jedna czwarta Polaków przyjmowała w ciągu ostatniego roku preparaty poprawiające wygląd skóry, włosów i paznokci - wynika z badania OTC TRACK, przeprowadzonego przez TNS OBOP. Mężczyźni korzystają z nutrikosmetyków pięć razy rzadziej niż kobiety. Dla mężczyzn najbardziej motywujące do korzystania z tych preparatów są względy zdrowotne, natomiast dla kobiet istotniejszym powodem jest uroda.
Zmęczone, opuchnięte nogi to częsty problem Polaków. Wielu z nas cierpi również z powodu żylaków. Co czwarty odczuwa tego rodzaju dolegliwości przynajmniej od czasu do czasu.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca