Jedzenie to jedna z podstawowych przyjemności, dlatego sięgamy po nie w różnych okolicznościach, nie tylko wtedy, gdy po prostu jesteśmy głodni. Dość powszechnym zjawiskiem jest serwowanie sobie jakiejś przekąski, czy całego posiłku, gdy czujemy się zestresowani. To z kolei może prowadzić do nadwagi i otyłości. Zobacz, jak sobie poradzić z „zajadaniem" stresu.
Niby nikogo do wyjazdu wakacyjnego nie trzeba zachęcać, a jednak kult pracy staje się na tyle powszechny, że niektórzy niechętnie odpoczywają. W każdym razie, aby być efektywnym zawodowo, trzeba też umieć się relaksować, do tego zaś urlop jest niezbędny. Oto kolejny powód, by udać się „pod gruszę" - poprawisz zdrowie fizyczne i psychiczne samopoczucie.
Doświadczanie stresu i niepokoju sprawia, że odczuwa się równocześnie nagłą potrzebę oddania moczu. Dlaczego tak się dzieje?
Adoptowanie psa to poważny obowiązek i wiele życiowych ograniczeń, dotyczących choćby możliwości wyjazdów czy spowodowanej czymkolwiek innym przedłużonej nieobecności. Równocześnie jednak posiadanie czworonoga jest bardzo popłacjące emocjonalnie i jednym z „ubocznych efektów" tego jest lepsze samopoczucie psychiczne i sprawność fizyczna.
Chcesz przedłużyć młodość, musisz ćwiczyć. Trzeba poświęcić na sport co najmniej kilkadziesiąt minut tygodniowo, by móc liczyć na dobre zdrowie i urodę w dalszych latach.
Szwedzcy badacze odkryli, że nasze czworonogi mogą odczuwać podobny poziom stresu do tego, jakiego my doświadczamy.
Amerykanie opracowali substancję, która może nie tylko powstrzymać utratę pamięci, ale wręcz może pomóc odwrócić zaburzenia pamięci związane z depresją i otępieniem.
Nowy test, który można wykonać w domu, daje obiektywne informacje o poziomie doświadczanego stresu.
Stan psychiczny istotnie wpływa na zdrowie fizyczne, w tym układ sercowo-naczyniowy.
Z czytania książek płynie wiele korzyści. Co jakiś czas pojawiają się nowe, zaskakujące fakty, utwierdzające w przekoaiu, że warto obcować z literaturą, a czytelnictwo to pożyteczna pasja.
Zaburzenia psychiczne to coraz powszechniejszy problem wśród Polaków. Według WHO jest na nie narażona aż jedna czwarta populacji. Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega, że depresja lub nerwice mogą być skutkiem przewlekłego stresu w pracy, tymczasem badania ADP wskazują, że na codzienny stres w miejscu zatrudnienia cierpi co czwarty polski pracownik. Pracodawcy nie są jednak świadomi skali zjawiska – zaledwie 8,3 proc. pracowników w Polsce decyduje się poinformować pracodawcę o problemie ze zdrowiem psychicznym.
Waniliowe perfumy, lody, czy ciasto zrobiły prawdziwą furorę na całym świecie. Nic dziwnego, skoro ekstrakty z rośliny o nazwie vanilla planifolia mają tak przyjemny aromat i znacząco poprawiają smak potraw. Zobacz, jakie inne zastosowania może mieć wanilia.
Problemy finansowe, choroba bliskiego członka rodziny, wykonywanie zadań pod presją czasu – to tylko kilka sytuacji, które wiele osób bez wahania uzna za stresujące. Tym samym traktujemy stres jako negatywne doświadczenie, które bardzo często przejmuje nad nami kontrolę. Tymczasem jest on naturalną reakcją organizmu, którą przy odrobinie wysiłku możemy przekuć w sukces. W jaki sposób możemy wykształcić w sobie stresozaradność?
Jeśli nie sypiasz odpowiednio długo, masz większy apetyt na niezdrowe, np. słodkie przekąski.
Jeśli doświadczasz wyższego stresu w pracy i zaburzeń snu oraz cierpisz na nadciśnienie, masz trzykrotnie wyższe ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych.
Antywirusowa guma do żucia pomaga uchronić się przed grypą i innymi chorobami