Stres to bolączka współczesności, która dotyka w szczególności aktywnych ludzi. Ciągłe dążenie do osiągania jak najlepszych wyników często prowadzi do przeliczenia się z własnymi możliwościami. Stresogenny jest okres świąteczny. Plany, jakie z nim wiążemy, przygotowania, wzmożona praca w domu, niebotyczne zakupy - wszystko to sprawia, że bywamy przemęczeni i rozdrażnieni. Chęć realizacji wszystkich świątecznych projektów i spotkań rodzinnych może być problematyczna, a przez to stresująca. Jeśli stres towarzyszy nam permanentnie lub często, pojawiają się zaburzenia snu, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, a w konsekwencji stany lękowe oraz nerwice.
Wiosna to pora roku, w której, osłabiony po zimowych miesiącach, organizm wymaga wzmocnienia. Aby pomóc wrócić mu do formy warto wypróbować regenerująco - wzmacniające preparaty zawierający torf.
Stres, szybki styl życia, liczne obowiązki dla wielu osób oznaczają nieprzespane noce. Bezsenność wiąże się ze złym samopoczuciem, zmęczeniem i bólem głowy. Badania wykazały, że po nieprzespanych 28 godzinach szybkość reakcji spada nawet o ponad 50%, czas reakcji wydłuża się prawie dwukrotnie. Niedostateczna ilość snu ma negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
Stres dotyka nas niemal na każdym kroku, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Relacjom międzyludzkim towarzyszy dość często, a wiele wskazuje na to, że sytuacje stresowe przyczyniają się do powstawania chorób psychicznych. Jak sobie z tym radzić?
Stres to naturalna i nieunikniona część naszego życia, spowodowana reakcją na codzienne wyzwania i wszelkie życiowe zmiany. Kiedy dołożymy do tego zimową aurę, nie trzeba długo czekać na efekty.
O stresie mówi się dzisiaj wiele, zwłaszcza o jego niszczącym wpływie na naszą kondycję psychiczną - eksperci wskazują jednak, że stres może też odgrywać pozytywną rolę. Naukowcy wyróżniają stres pozytywny, tzw. eustres motywujący nas do działania i podnoszący poziom energii oraz stres negatywny, tzw. dystres paraliżujący nas, uniemożliwiając konstruktywne działanie, często towarzyszy mu reakcja ucieczkowa.
Najczęściej to osoby z najbliższego otoczenia pomagają podjąć decyzję o wizycie u psychiatry. To bardzo ważne, aby wiedzieć, jakie objawy mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń psychicznych.
Co najmniej trzytygodniowy urlop jest konieczny, aby organizm mógł wypocząć i zregenerować siły na kolejne miesiące pracy. Taki okres przynosi pożądane efekty. Pierwsze dni to czas, w którym nasz organizm przyzwyczaja się do wypoczynku, wyhamowuje i przestawia się z etapu aktywności zawodowej na etap urlopowy. Brak urlopu albo nieefektywne jego spędzanie – może stanowić symptom pracoholizmu.
Wraz z wiekiem zmienia się nasz organizm – niestety na niekorzyść. Pojawiają się zmarszczki, słabnie ciało. Trzeba wiele pracy, żeby zapewnić sobie młody, rozpromieniony wygląd, a jednym z elementów tej troski o siebie jest aktywność fizyczna. Okazuje się jednak, że regularne ćwiczenia nie tylko pozytywnie wpływają na ciało, pomagają też „odmłodzić” mózg.
Ludzie, którzy mniej się stresują i pozostają spokojni nawet w trudnych sytuacjach, rzadziej zapadają na demencję.
Wiele zewnętrznych przyczyn starzenia się skóry można wyeliminować, wynikają bowiem nierzadko z naszego stylu życia. Nasze decyzje, wybory, przyzwyczajenia mogą sprawić, że skóra przedwcześnie ulegnie procesowi starzenia.
Europejczycy najczęściej borykają się z nadciśnieniem tętniczym, problemami ze wzrokiem i nadwagą. Stres, bezsenność i problemy ze słuchem to dolegliwości, na które cierpi średnio co trzeci Europejczyk, wynika z badania Europe Health 2008.
Trzecia edycja badania Europe Health pokazuje, że kobiety są lepiej niż mężczyźni zorientowane na tematy zdrowia. Częściej poszukują informacji na temat zdrowia i podejmują liczne działania w celu poprawy stanu zdrowia.
Jak rozpoznać depresję u starszego członka rodziny czy przyjaciela? Symptomy nie muszą być oczywiste, a bardzo destrukcyjnie wpływają na zdrowie i funkcjonowanie osoby starszej. Naukowcy alarmują, że depresja u seniorów jest rzadko diagnozowana, a nieleczona może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet samobójstwa.
Koniec lata i początek jesieni to czas, w którym często ogarnia nas apatia. Zmiany pogody, coraz krótsze dni, szarość za oknami oraz natłok obowiązków męczy nas i często przytłacza. Dopada nas chandra, robimy się smutni i czujemy się źle. To uczucie ogarnia ludzi bez względu na płeć i wiek, zarówno małe dzieci i mężczyźni mogą odczuwać stan przygnębienia ale to głównie kobiety najmocniej reagują na zmiany pór roku. Jesienna niemoc pociąga za sobą senność, wyraźny brak energii, drażliwość, kłopoty z koncentracją, wahania nastroju, zobojętnienie oraz osłabienie…po prostu nic się nam nie chce robić. Te wszystkie objawy to sygnał, że może ogarnąć lub właśnie ogarnia nas sezonowa, jesienna depresja.
Antywirusowa guma do żucia pomaga uchronić się przed grypą i innymi chorobami