Dla przeciętnego Europejczyka najbardziej zaufanym miejscem na wakacje jest Szwajcaria. Polacy natomiast najbardziej ufają swojej ojczyźnie, a także Włochom i Hiszpanii. Zaufanie do obu krajów potwierdza się również w popularności tych miejsc wśród polskich turystów. To, które kraje są zdaniem Europejczyków godnymi zaufania miejscami wakacyjnymi, a które nie, pokazują wyniki ósmej edycji badania European Trusted Brands.
Władimir Putin kończy dziś 55 lat. Jak się okazuje, urodziny rosyjskiego prezydenta mają wymiar polityczny – w Moskwie odbyły się dwie demonstracje, jedna miała na celu wyrażenie poparcia dla głowy państwa, na drugiej zgromadzili się przeciwnicy polityki Putina.
12 czerwca w imieniu Aleksandra Sołżenicyna jego żona odebrała z rąk prezydenta Putina ważną nagrodę “za osiągnięcia w dziedzinie działalności humanitarnej”, przyznaną z okazji Dnia Rosji. Najbardziej znany rosyjski dysydent i więzień polityczny, przez większą część życia walczący z komunistycznym systemem o demokratyczną Rosję, został uhonorowany przez byłego oficera KGB i nagrodę przyjął. W historii nie ma rzeczy niemożliwych.
W wieku 76 lat zmarł Borys Jelcyn, pierwszy prezydent Rosji. Urodzony 1 lutego 1931 roku w Jekaterynburgu z wykształcenia był inżynierem budowlanym. Od 1981 roku należał do KC KPZR, a w 1990 objął przywództwo Rady Najwyższej Federacji Rosyjskiej. W rok później wygrał wybory prezydenckie.
W rosyjskim mieście Rostov-on-Don powstał specjalny program pomocowy o nazwie "Colors of Summer" (Kolory Lata) skierowany do osób starszych i samotnych. Dzięki inicjatywie żydowskiej organizacji charytatywnej Chesed Sholom Ber i społeczności żydowskiej w Rostov-on-Don, seniorzy mogą liczyć na bezpłatne paczki z żywnością.
Drugi, po wydanym przed laty w "Czytelniku" zbiorku wierszy pt. "Wszystko na chwilę", tomik poetycki Stefana Mellera. Zawarte w książce "Zaledwie minuta" wiersze są po części zapisem intymnych przeżyć, a po części osobistą refleksją nad problemami współczesnego świata i historią ostatniego półwiecza.
Rosyjskie prowincje oddalone od metropolii lub choćby dużych miast wyludniają się, ludzie młodzi uciekają stamtąd – wyjeżdżają za pracą i już nigdy nie wracają. W miasteczkach, gdzie poupadały dawne radzieckie przedsiębiorstwa panuje marazm i bieda. Zostali ci, którzy uciec nie mogli – przede wszystkim ludzie starsi i emeryci.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca