Chociaż panuje przekonanie, że rak szyjki macicy to choroba młodych kobiet, połowa zgonów dotyczy pacjentek w wieku powyżej 65 lat, informuje BBC.
Zażywane codziennie niskie dawki kwasu acetylosalicylowego mogą pomóc uchronić się przed rakiem piersi.
Jabłko to owoc o nadzwyczajnych właściwościach leczniczych, zarówno jeśli chodzi o walkę z cholesterolem, jak i innymi chorobami. Teraz odkryto, że dwa jabłka dziennie istotnie obniżają ryzyko nadmiaru tzw. „złego cholesterolu" LDL.
Nowe badania pokazują, że dieta wegetariańska może pomóc obniżyć ryzyko rak jelita grubego i raka odbytnicy.
Według GUS w ubiegłym roku lekarza odwiedziło 60 procent Polaków – głównie z powodu urazów lub wypadków, a nie po to, aby wykonać badania okresowe. Mimo przysłowiowej już niechęci mężczyzn do wizyt w gabinecie lekarskim, warto postawić na profilaktykę i w porę udać się do przychodni, zamiast później się leczyć – zaznaczają lekarze.
Witamina D może chronić przed rakiem jelita grubego. Badania wykazały, że witamina D zwiększa siły obronne organizmu w zwalczaniu komórek rakowych.
Badacze odkryli, że dwie trzecie przypadków różnych typów raka rozwija się w wyniku przypadkowych mutacji, a nie czynników dziedzicznych, czy tych związanych ze stylem życia. Okazuje się zatem, że w wielu sytuacjach jest po prostu biologiczny brak szczęścia...
Ebooki zyskały wielu zwolenników - urządzenia, z których się je czyta, są lekkie i pojemne. Na czytniki można ściągnąć liczne, nawet wielotomowe książki, dlatego stają się coraz powszechniejsze. Okazuje się, jednak, że pewne czytniki nie stanowią najlepszej „książki do poduszki". Mogą zakłócać sen.
Już wiele napisano o niezwykłych wartościach odżywczych orzechów. Choć są bowiem kaloryczne, zawierają zdrowe kwasy omega-3, a także ważne witaminy i minerały. Orzeszki ziemne są jednak nie tylko świetnym dodatkiem do dań czy przekąską. Zobacz, jak jeszcze można je wykorzystać.
Starsze panie mogą zyskać wiele korzyści zdrowotnych z regularnego zażywania kwasu acetylosalicylowego, ale w przypadku młodszych kobiet (przed 65 rokiem życia) ciągłe przyjmowanie tego leku może wyrządzić więcej złego niż dobrego.
Rak płuc, gruczołu krokowego i jelita grubego - to najczęściej słyszane wśrod mężczyzn diagnozy nowotworów złośliwych. To druga przyczyna śmierci Polaków, zaraz po chorobach układu krążenia. Tego typu diagnoza to nie wyrok - wczesne wykrycie nowotworów, w większości przypadków, daje gwarancję całkowitego wyleczenia.
Oliwa z oliwek wzmaga działanie genu przeciwnowotworowego. Może pomóc w ochronie przed rakiem jelita grubego.
Kwas acetylosalicylowy to jeden z najpowszechniej stosowanych leków na całym świecie - skutecznie łagodzi ból, pomaga przy gorączce, jest stosowany przy zapaleniach opłucnej, migdałków i pęcherza moczowego, etc. Lista problemów zdrowotnych, na które można zażywać lek, ciągle się rozrasta. Medykament ma jednak wiele różnych zastosowań - nie tylko medycznych, ale i kosmetycznych oraz w gospodarstwie domowym.
Kwas acetylosalicylowy może przyczynić się do zmniejszenia wytwarzania określonych hormonów, które sprzyjają wzrostowi różnych rodzajów nowotworów, w tym nowotworu gruczołu krokowego.
Spacerowanie w umiarkowanym tempie 4,8 km na godzinę przez 20 minut może obniżyć ryzyko śmierci osoby chorej na raka piersi o 40 procent, a zgonu pacjenta z rakiem prostaty o prawie jedną trzecią.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków