Podczas minionego weekendu na polskich drogach w 343 wypadkach zginęło 51 osób. Aż 29 z nich stanowili piesi. Są oni bez wątpienia tą grupą użytkowników dróg, która w okresie jesiennym jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo. Najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi w małych miejscowościach, na terenie zabudowanym, głównie po zmierzchu i w obrębie przejść dla pieszych. Policja apeluje o ostrożną jazdę i noszenie odblasków, zwłaszcza po zmierzchu.
W najbliższy weekend, przedłużony o 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych - na terenie całej Polski funkcjonariusze Policji uczestniczyć będą w corocznej akcji „Znicz”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 15 tys. policjantów, wspieranych przez strażników miejskich, harcerzy, funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.
Jak nie dać się okraść? Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie? Jak bezpiecznie i sprawnie poruszać się w okolicach cmentarzy? Policja przedstawia kilka porad związanych z bezpieczeństwem podczas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.
Ponad połowa Polaków (56 procent) źle ocenia działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, tylko co piąty (22 proc.) jest przeciwnego zdania - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Opinie na temat tej instytucji właściwie nie zmieniają się w ciągu ostatnich miesięcy. Funkcjonowanie ZUS relatywnie lepiej niż inni oceniają najstarsi badani, a także emeryci i renciści.
W ręce katowickiej policji wpadł nietypowy opryszek - 50-letni Roman F., czyli jak nazwali go stróże prawa człowiek-pająk. Wspinaczka "spidermana" na siódme piętro jednego z bloków na katowickim osiedlu Tysiąclecia i włamanie do mieszkania zakończyła się fiaskiem. Mężczyzna wychdząc z okradzionego mieszkania z łupem wartym kilka tysięcy złotych, wpadł wprost na policjanów.
Zachodniopomorscy policjanci w czasie przeszukania mieszkania w Szczecinie znaleźli siekierkę wykonaną z krzemienia, która pochodzi sprzed ponad 4000 lat. Zabytek obejrzeli specjaliści z Muzeum Narodowym w Szczecinie, którzy stwierdzili, że jest to oryginalna siekierka neolityczna.
Oszustwa „na wnuka", wyłudzenia, psychomanipulacja, sekty - to tylko część zagrożeń, jakie mogą napotkać seniorzy. Jak chronić się przed oszustwem? Jak nie dać się nabrać?
Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, prawie trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę Policji. Policjantów oceniliśmy znacznie lepiej, niż sądy i prokuraturę: otrzymała ona niemal około dwukrotnie więcej ocen pozytywnych.
Policjanci ze Szczecinka zatrzymali 33-letnią kobietę, która podając się za pielęgniarkę, sprzedawała starszym ludziom fałszywe lekarstwa oraz urządzenia, których nie posiadała.
Tym razem próba wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka" nie powiodła się, policjanci zatrzymali dwie osoby.
Warszawscy policjanci zatrzymali 55 - letniego Sławomira S., który oszukiwał rodziny zmarłych i wyłudzał od nich pieniądze. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane w podobnych okolicznościach.
Policja lubuska ostrzega mieszkańców województwa - zwłaszcza tych najstarszych - przed wpuszczaniem do domu obcych ludzi. Na terenie lubuskiego pojawili się ostatnio oszuści podszywający się pod pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia.
W I półroczu tego roku spadla liczba wszczętych postępowań o przestępstwa kryminalne przy jednoczesnym wzroście wykrywalności. Zmniejszyła się także liczba wypadków drogowych.
Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczają co roku tysiące sfałszowanych produktów leczniczych. Trafiają one do Polski głównie zza wschodniej granicy, a można je kupić między innymi na bazarach, w klubach fitness, sexshopach i w Internecie. Ich zażywanie może okazać się bardzo niebezpieczne, dlatego też policjanci i Główny Inspektorat Farmaceutyczny apelują, żeby leki kupować tylko w aptekach i punktach aptecznych.
30 czerwca weszła w życie zmieniona ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wbrew temu, co mogliśmy usłyszeć w niektoych mediach, nie zwalnia ona kierowców z obowiązku posiadania przy sobie polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC - informuje serwis Policja.pl.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca