Jakość usług pocztowych oferowanych przez Pocztę Polską pozostawia wiele do życzenia - to wnioski z badania przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Celem badania było sprawdzenie, czy Poczta Polska spełnia określone prawem standardy terminowości doręczeń przesyłek. Całkowicie terminowo dostarczane były tylko paczki ekonomiczne.
Luty. Nie jednemu z nas nie chce się wstawać z łóżka, aby stawić czoła kapryśnej pogodzie i dotrzeć do biura... Są jednak takie grupy zawodowe, które niezależnie od aury, czy deszcz czy słota muszą dotrzeć do klientów. Mowa o doręczycielach listów i przesyłek.
Poczta Polska naruszyła zbiorowe interesy konsumentów, nie dostarczając terminowo przesyłek – decyzję UOKiK potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Utrzymana została również nałożona na przedsiębiorcę kara finansowa w wysokości 6,6 mln złotych.
Z okazji sześćsetnej rocznicy zwycięstwa nad wojskami krzyżackimi Skarbiec Mennicy Polskiej wyprodukował kolekcję srebrnych numizmatów. Nadrukowany na nie został jeden z najsłynniejszych polskich obrazów - „Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki. Z kolei Poczta Polska wydała znaczek wraz z kopertą Pierwszego Dnia Obiegu i stemplem z dwoma „nagimi" mieczami.
Z pewnością wielu z nas pamięta z czasów dzieciństwa babcię lub dziadka czekających pod koniec miesiąca na listonosza z emeryturą. Oczywiście doręczyciel wynagradzany był tzw. „końcówką", niekiedy dość sowitą. Czasy się zmieniły, jednakże - jak piszą eksperci Bankier.pl - wciąż co drugi senior woli korzystać z usług Poczty Polskiej zamiast przelewu na konto w banku. Czy jednak rzeczywiście jest to dla nich opłacalne?
Prezes UOKiK nałożyła na Pocztę Polską blisko 7 mln zł kary za nieterminowe dostarczanie przesyłek. Karę otrzymały także firmy Aster, Dialog i Tele2, które ograniczały prawa odbiorców usług telekomunikacyjnych. Za nieuczciwe praktyki zapłacą one łącznie ponad 7 mln zł kary.
Okienko pocztowe, przelew bankowy, agencja pośrednictwa finansowego – możliwości uregulowania naszych zobowiązań jest wiele. Przekonujemy się również do innych, nowych form – tak wynika z najnowszych badań UOKiK.
Strajk na poczcie trwa, ale Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada, że strajkujący pocztowcy nie spowodują wstrzymania wypłat rent i emerytur. Przedstawiciele ZUS deklarują, że porozumieli się w tej sprawie z dyrekcją Poczty Polskiej.
Dziś rozpoczął się strajk pocztowców. Jak donosi rzecznik Poczty Polskiej, strajkuje około 3500 pracowników ze 100 tys. Procentowo najwięcej protestuje listonoszy (około 2 tys. z 26 tys.).
W przypadku, gdy strajk pocztowców zostanie przedłużony, osoby oczekujące na świadczenie doręczane zwykle przez listonosza mogą się rozczarować... Nie ma też co liczyć na odszkodowanie, prawo pocztowe tego nie przewiduje. Jest jednak nadzieja – ZUS obiecuje zadbać o świadczeniobiorców.
Jak informuje BBC News w czwartkowy poranek starsza kobieta usiłowała okraść urząd pocztowy.
Jak podaje raport European Interactive Advertising Association, większość (68%) europejskich użytkowników Internetu powyżej 55. roku życia używa szerokopasmowego dostępu do sieci.
Już od jutra przy pocztowych okienkach czeka nas niemiła niespodzianka. Średnio ceny usług wzrosną o 4 procent. I tak na przykład o 5 gr więcej zapłacimy za wysłanie zwykłego listu, wzrośnie też m.in. koszt wysłania listu priorytetowego.
W ostatnim czasie do UOKiK napływa wiele pytań od konsumentów zaniepokojonych zaistniałą sytuacją. Wątpliwości budzą kwestie związane między innymi z naliczaniem odsetek za nieterminowe uregulowanie należności. Konsumenci pytają także, co w sytuacji, gdy wysłaliśmy pocztą wypowiedzenie umowy, a list nie dojdzie na czas. Czy i w jakich sytuacjach możemy domagać się odszkodowania? Jeśli tak, to od kogo?
Telekomunikacja Polska na razie nie ma jeszcze danych o opóźnieniach w wysyłce faktur TP, bo wysyłka właśnie trwa, ale jeśli efektem strajku będą znaczące opóźnienia, to operator ma możliwość podjęcia działań, które zniwelują negatywne skutki takiej sytuacji - podaje Telekomunikacja Polska.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca