Głód należy do najpotężniejszych mocy natury i jego zaspokojenie nie jest zadaniem łatwym, tym bardziej że silnie oddziałuje na ludzkie zmysły, zwłaszcza na smak, wygląd i zapach pokarmu. Chcąc pozostać szczupłym, nie powinno się dopuszczać do pojawienia się silnego uczucie głodu, bo jest ono niebezpiecznym bodźcem do rozpoczęcia jedzenia.Niektóre rodzaje pokarmu dają impuls do nadmiernego jedzenia, a inne - mogą z kolei znacznie obniżyć spożycie kalorii.
Od starożytności wiadomo, iż odpowiednio przygotowana kąpiel może mieć właściwości zdrowotne. Dziś różnorodnymi zabiegami wodnymi możemy cieszyć się w zaciszu swojej łazienki, lub korzystać z nich profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej i ośrodkach rehabilitacji.
Bóle kręgosłupa to bardzo popularna i dokuczliwa dolegliwość często wynikająca z trybu życia. Problemy z kręgosłupem mogą być następstwem zbyt dużej wagi, dźwigania ciężarów, siedzącego trybu życia lub zbyt intensywnego wysiłku fizycznego.
Fascynacja aloesem towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, a niezwykłe właściwości tej unikalnej rośliny znajdują kolejne, różnorodne zastosowania. Już przed wiekami odkryto, że sok z aloesu działa regenerująco oraz uodparniająco na organizm.
Nazwa grejpfruta pochodzi od angielskich słów: "fruit" - owoc i "grape" grono - ponieważ owoce są rozmieszczone na gałązkach po kilka sztuk gronami. Owoce grejpfruta zawierają 7% cukrów, 1% kwasu cytrynowego, witaminy z grupy B oraz witaminę C. W miąższu występują karoteny (głównie - lykopen) warunkujący jego zabarwienie. Występuje także gorzki związek - naryngina. Związek ten jest odpowiedzialny za lekko gorzkawy smak owocu, ale także za jego działanie wspomagające przemianę materii.
Jedna filiżanka kawy nie szkodzi naszemu organizmowi! Ważne jest to w jakich ilościach ją spożywamy i o której godzinie. Filiżanka tego napoju działa pobudzająco także na pracę umysłu.
Jeśli do swojego zdrowia podchodzisz z sercem, zbadaj się w ramach akcji „Zadbaj o swoje serce”. W każdą kolejną niedzielę od 3 czerwca do 8 lipca w kolejnym mieście odbędą się bezpłatne badania i konsultacje lekarskie.
Jak podaje Komisja Europejska, około 50% obywateli Unii ma nadwagę, bądź choruje na otyłość. „Te dane są przerażające”, powiedział o wynikach badań komisarz ds. zdrowia, Markos Kyprianu.
Program leczenia otyłości którego kluczowym elementem jest balon żołądkowy, łączy działanie zespołu lekarzy oraz opracowaną naukowo metodę utraty masy ciała opartą o redukcję uczucia głodu. Do dziś na świecie z programu skorzystało ponad 40 000 osób.
Naukowcy prowadzą liczne badania mające na celu potwierdzić wpływ zielonej herbaty na zdrowie, mimo wielu pozytywnych wyników wśród specjalistów znajdują się i sceptycy.
Naukowcy z Uniwersytetu Oxfordzkiego wyodrębnili gen, który odpowiada za otyłość. Znany jest jako FTO (dokładniej- jego odpowiednia wersja) i może pozwolić na opracowanie leku, za pomocą którego ludzie będą mogli kontrolować swoją wagę.
Co ją powoduje i jakie ryzyko niesie? Nadwaga jest najpoważniejszym ryzykiem zdrowotnym w krajach uprzemysłowionych. Nadwaga nie tylko źle wpływa na zdrowie, ale jest także problemem kosmetycznym. Dla osób z nadwagą dodatkowe kilogramy i pytanie, jak się ich pozbyć, stają się ważnym problemem, który towarzyszy im latami.
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej zdrowotnych właściwości. Filiżanka herbaty to bogate źródło witamin z grupy B, oraz A1, C i E, zawiera także minerały takie jak: fluor, żelazo, magnez, potas oraz cynk. W herbacie znajdziemy też opóźniające proces starzenia i chroniące przed nowotworami biofalwonidy.
Jedzenie jest dla wielu osób jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem i problemami. Sporadyczne sprawianie sobie przyjemności za pomocą ulubionych przekąsek nie wydaje się być szkodliwe, jednak z czasem może stać się bardzo niebezpiecznym dla zdrowia nawykiem.
Naukowcy z Wielkiej Brytanii twierdzą, że nastąpił drastyczny wzrost zachorowań na raka macicy. Sytuacja ta zaś może mieć związek ze zwiększającą się wciąż liczbą otyłych kobiet.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków