Otyłość to choroba zapalna, a więc powinno się móc ją leczyć farmaceutykami, mówią uczeni.
Aż 75 procent Polaków twierdzi, że od czasu do czasu dokucza im ból mięśni, kości lub stawów, zaś co trzeci badany przyznaje, że pogarsza on znacząco komfort życia. Co dziesiąty Polak zaznacza, że do wizyty lekarskiej zmusi go ból, który nie ustępuje przez kilka dni – wynika z badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED.
Gdy waga pokazuje, że przybyło nam kilka kilogramów, do formy pomaga zwykle wrócić dieta i nieco więcej ruchu. Poważniejszym problemem jest sytuacja, gdy masa ciała przekracza normę o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilo. Wtedy zwykle zmiana stylu życia nie wystarcza i konieczna jest pomoc lekarza. Myślisz, że to dotyczy tylko coraz bardziej tyjących Amerykanów? Niestety specjaliści prognozują, że jeśli nie zmienimy naszych nawyków, w 2035 r. otyły będzie już co trzeci Polak.
Dobrze wychowani ludzi częściej wybierają mniej zdrową żywność, aby nie urazić kogoś z nadwagą.
Spróbuj bardziej dokładnie przeżuwać jedzenie przed połknięciem, to może pomóc zbić wagę.
Niektórym niezwykle trudno jest podjąć jakikolwiek wysiłek odchudzania, ponieważ wszelkie próby zmniejszenia wagi są udaremniane przez silny, nadmierny apetyt. Jego przyczyny mogą być rozmaite.
Polifenole zawarte w jagodach mają jednocześnie oddziaływanie profilaktyczne, jak i terapeutyczne.
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Przygotowano liczne imprezy informacyjne mające na celu podniesienie świadomości na temat zapobiegania chorobie i jej leczenia.
Nowe badania wykazały, że spożywanie orzechów wiąże się z niższym ryzykiem raka trzustki.
Regularne mycie i nitkowanie zębów pomaga zwalczać bakterie, które mogą powodować twardnienie tętnic.
Jeśli masz problemy, by schudnąć lub stłumić głód, być może w twojej diecie brakuje białka.
Otoczenie, w jakim jesz, wpływa na wagę. Taki wniosek płynie z badania dotyczącego związku pomiędzy codziennymi zwyczajami rodzinnych posiłków i BMI u 190 rodziców i 148 dzieci.
Amerykańskie badania wykazały, że zmniejszenie obwodu talii i jedzenie mniejszej ilości przetworzonych produktów może pomóc w zapobieganiu chorobom nerek.
Osoby z łuszczycą są bardziej podatne na niewydolność serca. Ryzyko jest tym wyższe, im bardziej nasilony jest rozwój łuszczycy.
Problem otyłości ma obecnie wymiar globalny. O jego nasilenie obwinia się głównie współczesny tryb życia i niewłaściwą dietę. Okazuje się jednak, że w pewnych przypadkach nadmiar kilogramów wynika stricte z czynników genetycznych.