Kanadyjskie badanie wykazało, że otyłość sprzyja zarażeniu się grypą i innym organizmom mogącym wywołać poważne choroby układu oddechowego.
Orzechy zostały już wielokrotnie docenione jako produkty zapewniające ważne składniki odżywcze, Teraz okazuje się, że są pomocne przy zachowaniu odpowiedniej masy ciała.
Wystarczy jeść wolniej, to może znacznie ograniczyć ilość spożywanego posiłku.
Jak wynika z badań uczonych z Duke University w USA, kobiety potrzebują dodatkowego czasu snu.
Mikroorganizmy, których jesteśmy nosicielami, mogą mieć istotny udział w zapoczątkowaniu otyłości - jak ustalono w toku projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Odkrycie może zmienić sposób, w jaki leczy się tę chorobę, która wedle prognoz ma dotknąć do roku 2015 ponad 700 milionów dorosłych na świecie. Co ważniejsze może ono wyposażyć lekarzy w prosty test identyfikujący najbardziej zagrożone osoby.
Badania wskazują, że otyłość zwiększa ryzyko chorób nerek.
Badanie opublikowane w europejskim wydaniu Journal of Clinical Nutrition, wykazało, że średnio od listopada do stycznia tyjemy około 0,8 kilograma. I tak niezauważenie przybywa nam po kilogramie każdego roku podczas Świąt....
W wielu regionach świata, także w Polsce, można kupić pyszne zdrowe owoce także zimą, które są nie tylko wysokiej jakości, ale również w przystępnej cenie. Mamy możliwość czerpania z szerokiej gamy owoców w sezonie zimowym, a większość z nich jest bogata w witaminę C, która pomaga walczyć z przeziębieniem i grypą. Oto top 5.
Nowe badania sugerują, że osoby z nieregularnym biciem serca mogą mieć zwiększone ryzyko depresji.
Cukrzyca może podnosić ryzyko najczęstszych postaci raka wątroby, wynika z nowego badania.
Otyłość to choroba zapalna, a więc powinno się móc ją leczyć farmaceutykami, mówią uczeni.
Aż 75 procent Polaków twierdzi, że od czasu do czasu dokucza im ból mięśni, kości lub stawów, zaś co trzeci badany przyznaje, że pogarsza on znacząco komfort życia. Co dziesiąty Polak zaznacza, że do wizyty lekarskiej zmusi go ból, który nie ustępuje przez kilka dni – wynika z badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED.
Gdy waga pokazuje, że przybyło nam kilka kilogramów, do formy pomaga zwykle wrócić dieta i nieco więcej ruchu. Poważniejszym problemem jest sytuacja, gdy masa ciała przekracza normę o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilo. Wtedy zwykle zmiana stylu życia nie wystarcza i konieczna jest pomoc lekarza. Myślisz, że to dotyczy tylko coraz bardziej tyjących Amerykanów? Niestety specjaliści prognozują, że jeśli nie zmienimy naszych nawyków, w 2035 r. otyły będzie już co trzeci Polak.
Dobrze wychowani ludzi częściej wybierają mniej zdrową żywność, aby nie urazić kogoś z nadwagą.
Spróbuj bardziej dokładnie przeżuwać jedzenie przed połknięciem, to może pomóc zbić wagę.