Utrata wagi nie tylko korzystnie wpłynie na ogólny zdrowia kobiet, ale również pomaga osłabić uderzenia gorąca dokuczające podczas menopauzy.
Wysoki poziom cholesterolu może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, dowiadujemy się z nowego brytyjskiego badania.
Sen jest fundamentalny dla stanu zdrowia i samopoczucia. Okazuje się jednak, że nie tylko długość i jakość odpoczynku w sypialni wpływa na nasz dobrostan. Zobacz, jakie jeszcze zachowania temu sprzyjają.
Rak trzustki to bardzo często wyrok śmierci. Przed długi okres nie daje żadnych objawów, a gdy wreszcie zostanie wykryty, jest go bardzo trudno wyleczyć. Dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem. Niestety – prace nad znalezieniem metody zwalczania tej choroby, jak dotąd nie są efektywne.
Niemal jedna trzecia mieszkańców naszego globu jest otyła. Problem dotyczy 2 miliardów ludzi, alarmuje brytyjski magazyn Lancet.
Chrapanie to problem zdrowotny, który wciąż postrzega się w naszym kraju z przymrużeniem oka. Tymczasem to groźna przypadłość, która jest problemem nie tylko samego śpiącego, ale też i domowników. Choroby tej nie można lekceważyć - jej współwystępowanie z bezdechem sennym może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. W jaki sposób leczy się najcięższe przypadki tej przypadłości?
Nowe badanie łączy powszechną bakterię Helicobacter pylori w żołądku z problemem otyłości.
Regularna aktywność fizyczna oraz dieta bogata w ryby pomaga uchronić się przed rakiem jelita grubego.
Otyłość brzuszna uważana jest za najbardziej niebezpieczną dla ludzkiego zdrowia. Zdarza się, że ćwiczenia, diety czy kosmetyki nie dają oczekiwanych rezultatów. Co wtedy zrobić ze zbędnym balastem. Pomóc mogą np. nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, które są alternatywną dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.
Nowe badania wskazują nieznane wcześniej czynniki, które przyczyniają się do problemów z wagą. Wśród faktorów wpływających na nadwagę i otyłość wymienia się m. in. ekspozycję na światło w nocy i niedostatek snu. Co więcej, jak wynika z badań, które zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Otyłości w Bułgarii, nadmiar białego pieczywa w diecie to jeden z możliwych powodów tycia.
Słodkie napoje stały się bardzo popularne. Sięgają po nie zarówno młodsi, jak i starsi. Tymczasem zawierają tyle cukru, że mogą zniweczyć efekty najbardziej restrykcyjnej diety. Nie tylko - przyczyniają się też do intensyfikacji problemów z wagą.
Blokując zdolność organizmu do odczuwania bólu można żyć dłużej, mówią uczeni. U ludzi ból łagodzi składnik papryki chili, więc słynna ostra przyprawa może okazać się kluczem do długiego zdrowego życia.
Weightism to forma dyskryminacji skierowana wobec osób chorych na nadwagę i otyłość, bez względu na ich wiek, płeć, rasę, pochodzenie, poziom wykształcenia, zawód, pozycję społeczną, wyznawaną religię i kulturę, z której się wywodzą.
Powód „epidemii" otyłości jest banalny - po prostu za dużo jemy. Nie jest to zatem jedynie problem jakości tego, co sobie serwujemy, ale jednocześnie kwestia nadmiaru jedzonych produktów.
Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. To największa i najbardziej wykluczona grupa społeczna, która na co dzień spotyka się z powszechną i co gorsza publicznie akceptowaną dyskryminacją. Chorzy są bezkarnie obrzucani wyzwiskami, obrażani, traktowani jako gorsi przez lekarzy i pracodawców. Z okazji przypadającego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA apeluje - Otyłość to choroba. Chorzy na nadwagę i otyłość zasługują na szacunek innych ludzi i wsparcie instytucjonalne.