Specjalna komisja przygotowała na zlecenie WHO raport dotyczący otyłosci wśród dzieci, wskaźnik kłopotów z wagą u najmłodszych jest wysoki.
Nie tylko to, co jesz, ma znaczenie dla twojej sylwetki - wszak liczy się także wielkośc porcji. Jeśli wybierzesz mniejsze talerze, masz większe szanse na utratę na wadze.
Stosujesz określoną dietę od dłuższego czasu i nie widzisz efektów? Być może to dlatego, że twoja flora bakteryjna hamuje spodziewane skutki. Te same produkty w odmienny sposób działają na różnych ludzi.
Stresuje cię twoja waga? Tym trudniej będzie ci zrzucić nadmiar kilogramów. Najpierw musisz „zluzować".
Jeśli nie chcesz mieć problemów z pęcherzem, ogranicz kawę, alkohol i czekoladę, radzą eksperci.
Jeśli producenci zmniejszą ilość cukru w napojach, może znacznie obniżyć częstość występowania nadwagi, otyłości i cukrzycy typu 2.
Otyłość sprzyja wielu różnym chorobom, prowadzi m. in. do cukrzycy typu 2, chorób serca, udaru. Poza tym wiąże się z aż dziesięcioma nowotworami, mówią eksperci z Cancer Research UK.
Powszechnie już wiadomo, że otyłość skraca życia. Niestety, nawet po schudnięciu, to ryzyko nie zanika.
Brzmi to paradokslanie, ale produkty określane jako „zdrowa żywność" mogą sprzyjać nadwadze.
Między stosowaniem diety a osłabieniem nastroju istnieje pewien związek, mówią eksperci.
Jakkolwiek może się to wydawać paradoksalne, tłuszcz może pomóc schudnać. Tłuszcz z ryb dobrze wpływa na organizm, jest ważnym składnikiem odżywczym i pomaga pozbyć się tłuszczu w nadmiarze zgromadzonego w organizmie.
FGF21, hormon wątroby, może mieć wpływ na kontrolę łaknienia słodyczy i alkoholu.
Lepiej zaserwuj sobie coś naprawdę smakowitego. Nawet jeśli jest kaloryczne i dietetyk by tego raczej nie pochwalił. Paradoksalnie, dzięki temu właśnie możesz zadbać o ładniejszą sylwetkę.
Zbyt wysoka masa ciała może osłabić zdolności poznawcze, w tym pamięć.
Czemu dzieje się tak, że gdy z trudem dzięki diecie i ćwiczeniom udaje nam się zrzucić zbędne kilogramy, łatwo odzyskujemy pierwotną wagę? Okazuje się, że odpowiedzialne są za to hormony. Po okresie prowadzącym do zmniejszenia masy ciała, zwiększa się poziom hormonów, które wpływają na apetyt, co sprzyja nadmiernemu jedzeniu i odzyskiwaniu dawnej wagi.