Naukowcy dowiedli, że włączenie soi do diety kobiet w okresie przekwitania może pomóc zażegnać problemy związane z otyłością w okolicach talii.
Od dawana wiadomo, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu znaczenie ma odpowiednia długość i jakość snu. Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Chicago zwracają uwagę na rolę jaką odgrywa sen w profilaktyce cukrzycy i otyłości.
Jest wiele powodów, dla których warto dbać o prawidłową masę ciała. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, iż koleją z chorób mających związek z otyłością jest choroba przyzębia.
Aktywność fizyczną trudno przecenić, regularna gimnastyka lub uprawianie sportu znakomicie wpływa na nasze zdrowie.
Od dawana wiadomo, że zbyt duża waga nie sprzyja zdrowiu. Najnowsze badania dowiodły, iż istnieje zależność pomiędzy wagą a stanem dziąseł.
Wiadomo, że dbanie o dobre funkcjonowanie stawów i prawidłowe odżywianie się, pomoże nam uniknąć późniejszych nie potrzebnych problemów zdrowotnych związanymi właśnie z nimi. Kiedy bolą stawy, czujemy się jak inwalidzi – nie można się normalnie poruszać, klękać, wstawać – najprostsze na co dzień czynności stają się prawdziwą udręką.
Z danych opublikowanych na łamach "American Journal of Epidemiology" wynika, że jedząc większe ilości pożywienia z pełnego ziarna i bogatego w błonnik można znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo raka trzustki – nawet o 40%.
Około połowa Polek i Polaków nie poddaje się regularnie badaniom profilaktycznym, wynika z badania opinii przeprowadzonego w ramach programu „Teva – 360 stopni dla zdrowia”. Głównym powodem jest przekonanie respondentów o swojej dobrej kondycji zdrowotnej.
Polska niechlubnie przoduje w statystykach śmiertelności w Europie. Coraz większa liczba osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia, nowotwory, cukrzycę czy osteoporozę, należące do grupy tzw. chorób cywilizacyjnych. Choroby cywilizacyjne to schorzenia związane z negatywnymi skutkami życia w warunkach wysoko rozwiniętej cywilizacji. Zaliczamy do nich: nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, udar mózgu, nowotwory, cukrzycę, osteoporozę, POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc) oraz choroby alergiczne.
Od 15 listopada br. ruszyła kampania reklamowa na rzecz popularyzacji zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, realizowana dla Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
O tym, że nadwaga i otyłość wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu wiadomo od dawna. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, iż byt duża masa ciała nie tylko sprzyja rozwojowi chorób, może też utrudniać leczenie.
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, organizowany przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, jest ogólnoświatową akcją poświęconą tematowi cukrzycy, prowadzoną 14 listopada. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Cukrzyca u dzieci i młodzieży”.
Raport opublikowany w World Cancer Research Fund i American Institute for Cancer Research dowodzi, że otyłość sprzyja nie tylko rozwojowi cukrzycy i chorób serca, ale także przyczynia się do zachorowania na nowotwór. Aby uniknąć raka powstającego w wyniku nadwagi i niewłaściwej diety, należy m. in. unikać przetworzonego mięsa, np. bekonu i niektórych kiełbas, a także dbać o to, by dzienne spożycie soli nie przekroczyło 6 gramów.
Dotychczas wiadomo było, iż rozwojowi wielu chorób sprzyja nawaga. Najnowsze badania wykazały, iż chcąc uniknąć zachorowania na raka powinniśmy dążyć do uzyskania jak najniższego BMI - oczywiście w graniach bezpiecznych dla zdrowia.
Z myślą o puszystych paniach firma Olsen przygotowała kolekcję ubrań Olsen Blue – w rozmiarach od 42 do 54. Ubrania firmy przeznaczone są głównie dla pań po trzydziestce, jednak znajdziemy tu wiele modeli klasycznych, eleganckich, a jednocześnie wygodnych, mogą więc nosić je także panie nieco starsze, po 40 - 50 roku życia.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków