Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.
Wreszcie dobre informacje dla walczących z tuszą. lekka nadwaga może chronić osoby różnymi infekcjami, wynika z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet medyczny w Wiedniu.
Jak wykazuje nowe badanie, Brytyjczycy powyżej 55 roku życia często są na permanentnej diecie.
Czy przyrost wagi spowodowany jest powolnym tempem przemiany materii? Czy twój metabolizm jest szybki, czy też wolny? Czy można to zmienić? A przede wszystkim, czy w ogóle należy?
Otyłość określana jest współcześnie mianem choroby cywilizacyjnej, dotyka bowiem coraz szerszych mas społeczeństwa. Zgodnie z prognozami Światowej Organizacji Zdrowia w USA odsetek populacji ludzi otyłych w 2030 roku wzrośnie aż do 41%. Skala problemu jest na tyle alarmująca, że narastająca epidemia otyłości niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.
Otyłość staje się coraz bardziej zależna od miejsca zamieszkania... Na mapie świata coraz więcej państw zaczyna zdobywać miano obszarów, w których żyje wielu otyłych obywateli. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała wykresy przedstawiające tendencje do otyłości wśród różnych nacji. Dane te wskazują, które kraje są „najbardziej otyłe". Największy problem z otyłością jest na Nauru, niewielkiej wyspie położonej w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Aż 94% mieszkańców tego kraju ma nadwagę.
Około 7 na 1.000 patologicznie otyłych osób nie posiada odcinka DNA (kwasu dezoksyrybonukleinowego), który zwiera około 30 genów - wskazują opublikowane w czasopiśmie Nature wyniki finansowanego ze środków unijnych projektu. Autorzy raportu z badań, pochodzący z Imperial College w Londynie (ICL), Wlk. Brytania, oraz 10 innych europejskich ośrodków badawczych, sugerują, że brakujący kawałek DNA może mieć zasadniczy wpływ na wagę ciała u takich osób.
Tysiące osób na całym świecie właśnie rozpoczęły dietę po corocznym, bożonarodzeniowym oddawaniu się przyjemnościom, ale jak sugerują badania, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Appetite, im bardziej skomplikowana dieta odchudzająca tym większe prawdopodobieństwo szybkiej rezygnacji z niej.
Kto, gdzie i jak się odchudza? Pierwszy na tak wielką skalę globalny sondaż Reader's Digest na temat odchudzania odkrywa, jak w różnych stronach świata ludzie zmagają się z problemem nadwagi.
Gdy minie już oszołomienie spowodowane zabawą sylwestrową, nadchodzi czas na snucie planów na kolejny rok. Jak co roku obiecujemy sobie rzucenie palenia, więcej ruchu i stratę kilku kilogramów. Co zrobić, aby na obietnicach się nie skończyło?
Koniec roku to czas podsumowań, wspomnień i listy postanowień na kolejne dwanaście miesięcy. Nawet jeśli poprzedni wykaz dawno poszedł w zapomnienie, lubimy przygotowywać nowy katalog noworocznych zobowiązań - to nowe cele, nowe nadzieje, nowe wyzwania. I co z tego, że nie wszystko udało się zrealizować? Tym razem na pewno się uda...
To co jemy - i jak jemy - ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też wydajność w pracy i sprawność procesów myślowych. Nie wspominając o sile do wykonywania codziennych obowiązków.
Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, może podnieść ryzyko nawrotu nowotworu piersi nawet o 30%.
Śniadanko - spacerek, kawka - deserek, następnie obiadek i kilka czekoladek, potem podwieczorek na dobry humorek i kolację obfitą na noc wyśmienitą... Tak właśnie mniej więcej wygląda standardowy schemat świątecznego dnia. Wspaniałe potrawy przygotowane specjalnie na świąteczne dni nie dają spokoju i każą się zjadać w naprawdę sporych ilościach.
Cukrzyca to choroba, która jest obecnie globalnym zabójcą, niemniej groźnym niż HIV/AIDS. Mimo niebezpieczeństwa, jakie stwarza, ciągle nieliczni mają na jej temat dostateczną wiedzę, wielu zaś choruje nawet o tym nie wiedząc. Poniżej przedstawiamy sześć powszechnie funkcjonujących mitów na temat cukrzycy.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków