Podjadanie słodyczy jest najczęściej popełnianym błędem podczas stosowania diety. Trudno jest pamiętać, pamiętać, że czekolada czy batonik przyniesie tylko chwilę przyjemności, by później przy nadwyżce kalorii odłożyć się jako tłuszcz i wywoływać wyrzuty sumienia.
Około 7 na 1.000 patologicznie otyłych osób nie posiada odcinka DNA (kwasu dezoksyrybonukleinowego), który zwiera około 30 genów - jak wskazują opublikowane w czasopiśmie Nature wyniki projektu finansowanego ze środków unijnych. Autorzy raportu z badań, pochodzący z Imperial College w Londynie, Wlk. Brytania, oraz 10 innych europejskich ośrodków badawczych, sugerują, że brakujący kawałek DNA może mieć zasadniczy wpływ na wagę ciała u takich osób.
Nie tylko fizyczny stan organizmu decyduje o ruchliwości. Na mobilność wpływają zarówno czynniki fizyczne, jak i psychiczne. Starsi ludzie są mniej narażeni na niepełnosprawność, jeśli prowadzą aktywne życie społeczne, przekonują eksperci.
Długotrwały brak snu i zakłócenia snu mogą mieć długotrwałe, poważne konsekwencje dla zdrowia, wynika z najnowszych badań Warwick Medical School, które opublikowano w European Heart Journal.
Statystyki ilości zachorowań na raka piersi są alarmujące - twierdzą lekarze. Naukowcy winią zarówno otyłość, alkohol, opóźnianie macierzyństwa jak i coraz szybsze tempo życia. Każdego roku rak piersi diagnozowany jest u około 47 700 kobiet na całym świecie.
Przeprowadzone badania wykazały, że problem otyłości wśród dorosłych osób nasila się, a ilość osób otyłych zwiększyła się niemal dwukrotnie od 1980 roku.
Głównym problemem podczas diety jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Problem otyłości spowodowanej złym odżywianiem dotyka nie tylko Amerykanów, ale również Europejczyków.
Gdy na zewnątrz leży śnieg, powroty do ciepłego, przytulnego domu to prawdziwa przyjemność. Z ogrzewaniem pomieszczeń trzeba jednak ostrożnie, zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu, to większe wyzwanie dla organizmu, kiedy wychodzi się na dwór. Poza tym uczeni znaleźli związek miedzy przegrzanym wnętrzem a otyłością.
Otyłość i zawansowanie w latach to fatalna kombinacja. Na pewnym etapie bowiem znacznie pogarsza możliwości poruszania się. Nigdy jednak nie jest za późno na zmiany. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez pracowników Wake Forest University, plan odchudzania połączony z treningiem polegającym na regularnych spacerach, może zwiększyć mobilność u starszych, otyłych osób z problemami zdrowotnymi serca nawet o 20%.
Tyle jest rodzajów diet, ile ryb w oceanie. Jak spośród nich wybrać dietę najlepiej dostosowaną do indywidualnych potrzeb organizmu? Oto jest pytanie. Poniżej zestawienie kilku najpopularniejszych diet, które może pomóc w znalezieniu rozwiązania.
Jedna z amerykańskich firm farmaceutycznych, Zafgen, ogłosiła na początku stycznia, że jej nowy lek uzyskał pozytywne rezultaty w badaniach z udziałem osób otyłych. Twórcy medykamentu zapewniają, że jest skuteczny w walce z nadmiarem kilogramów i nie wykazuje skutków ubocznych.
Duża szklanka soku pomarańczowego może poprawić swoją wydolność organizmu i redukuje poziom cholesterolu.
Czasem nawet najlepsza dieta nie pomaga w zrzucaniu kalorii, bądź jej efekty są dalekie od tego, czego można się było spodziewać po rygorystycznym przestrzeganiu zdrowego i lekkiego jadłospisu. Przyczyn może być wiele - niektóre są dalekie od oczywistości, warto wiec zapoznać się z potencjalnymi przeszkodami na drodze do ładniejszej sylwetki i lepszego samopoczucia.
Uczeni oszacowali koszty niedostatecznej ilości snu. Brak odpowiedniego wypoczynku powoduje rozdrażnienie, zniechęcenie, spadek formy oraz wyczerpanie.
Znaczna część zgonów w wyniku choroby serca jest spowodowana wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Warto znać podstawowe informacje na ten temat, aby chronić się przed poważnymi problemami zdrowotnymi.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków