Barbra Streisand i Kathy Bates znalazły się liście prezenterek tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
Ogłoszono nominacje do Oscarów za rok 2009. Najwięcej statuetek, bo aż po 8, otrzymać może hit Jamesa Camerona, "Avatar" oraz dzieło jego byłej żony, Kathryn Bigelow, "The Hurt Locker. W pułapce wojny".
Triumfatorem 81. gali wręczenia Oscarów został "Slumdog. Milioner z ulicy". Obraz Danny'ego Boyle'a zdobył osiem nagród w tym dwie główne dla najlepszego filmu i reżysera.
Niewątpliwie "Wątpliwość" zasługuje na uwagę. Nie tylko ze względu na znakomite kreacje Meryl Streep i Philipa Seymoura Hoffmana.
Dramat "Zapaśnik" z Mickeyem Rourke w roli tytułowej wygrał trzy statuetki Spirit Awards w tym dla najlepszego filmu ubiegłego roku oraz za pierwszoplanową rolę męską.
Peter Gabriel zrezygnował z uczestnictwa na tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Muzyk miał wystąpić, wykonując nominowany do nagród utwór "Down To Earth" z animacji "Wall-E".
David Fincher zabrał się za moralizowanie. W historię miłosną wplótł szereg sentencji o filozoficznej proweniencji.
Po raz 79- ty Amerykańska Akademia Filmowa rozdała Oscary, największy triumf święciły „Infiltracja” Martina Scorsese oraz meksykański obraz „Labirynt Fauna”. Gala odbyła się jak zwykle w Kodak Theatre w Los Angeles.
Dziś w nocy zostaną rozdane Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli słynne Oscary, jednakże seniorzy nie są zainteresowani uroczystością, a nawet kandydaturami aktorów - seniorów. A warto wspomnieć, że poważnymi kandydatami do zwycięstwa są m. in. Helen Mirren (62 lata), Peter O'Toole (75 lat), Clint Eastwood (77 lat) czy Martin Scorsese (65 lat) 32 procent Amerykanów w starszym wieku zamierza obejrzeć rozdanie Oscarów. To o ponad 10 procent mniej niż średnia dla wszystkich grup wiekowych.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca